Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

В землі біля Криму збільшилася концентрація сульфатів - Держекоінспекція

11 вересня, 19:24
172
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Держекоінспекція оприлюднила результати аналізів проб ґрунту

У ґрунті біля адміністративної межі з окупованим Росією Кримом виявили збільшення концентрації сульфатів, заявили у Державній екологічній інспекції України.

Проби були відібрані 5 вересня в шести населених пунктах: в с. Олександрівка, с. Преображенка у Каланчацькому районі та в с. Першокостянтинівка, с. Григорівка, с. Нововолодимирівка, с. Іванівка у Чаплинському районі Херсонської області.

"За результатами проведених досліджень у порівнянні з пробами відібраними 31.08.2018 в с. Першоконстянтинівка, вміст сульфатів збільшився з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3, біля свердловини питної води на території Преображенківської сільської ради вміст сульфатів збільшився з 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3, хлоридів з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3", - заявили у відомстві.

У Держекоінспекції зазначили, що було проведено також аналіз поверхневих вод Чорного моря в межах Каланчацького та Скадовського районів Херсонської області. Згідно з результатами, вміст розчиненого кисню знаходиться у межах 7,1 – 7,4 мгО2/дм3 (норма 6,0 мгО2/дм3). Водневий показник рН та вміст сірководню знаходяться в межах норми.4

Нагадаємо, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився невідомий наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на першіння в горлі, висип і загальне нездужання.

[see_also]

Ситуація в Армянську. На що варто звернути увагу

[/see_also]

Окупаційна влада заявила, що забруднення повітря пов'язане з випарами вмісту кислотного накопичувача, в який скидають хімічні відходи з 1971 року.

Українське слідство розглядає три версії забруднення повітря: через невірну експлуатацією заводів на півночі півострова; через  викид в атмосферу хімікатів в результаті військових навчань РФ та навмисне забруднення повітря Росією для дестабілізації обстановки в Херсонській області з метою відновлення подачі води в окупований Крим.

[see_also]

МінТОТ опублікувало супутникові знімки Кримського титану, які свідчать про техногенну аварію

[/see_also]

На адмінмежі з окупованим Кримом фіксувалися випадки отруєння українських прикордонників. У Херсонській області на території Каланчацького та Чаплинського районів рятувальники організували цілодобовий моніторинг екологічної ситуації.

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 22:15

article_img
В аеропорту Бориспіль літак здійснив жорстку посадку - ЗМІ