В Україні залишилось перейменувати близько 10 населених пунктів і один обласний центр - В’ятрович

4 коментувати
В Україні залишилось перейменувати близько 10 населених пунктів і один обласний центр - В’ятрович

За даними з Українського інституту національної пам’яті, у рамках декомунізації в Україні залишилось перейменувати близько 10 населених пунктів і один обласний центр - Кіровоград

Про це Радіо Свобода повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

За його словами, 19 травня Верховна Рада України разом із Дніпропетровськом і Дніпродзержинськом дала нові назви понад 300 населеним пунктам України, таким чином, процес декомунізації в Україні добігає кінця.

Водночас В’ятрович наголосив, що вважає неприпустимим збереження радянських назв населених пунктів зі зміною семантики, як це пропонували в Дніпропетровську та Комсомольську, що в Полтавській області.

"Ми виходили з двох критеріїв: пропозиції громадськості й можливість повернення історичних назв. Якщо не було пропозицій від громадськості або були пропозиції такі, як в Комсомольську, де заявляли - давайте перетлумачимо назву й будемо називатись на честь не комсомольців, а "молодих, енергійних людей" і так далі, то в таких випадках вступали в дію наші пропозиції, які базувались на історії чи історичній топоніміці. Ми вийшли на завершальний етап декомунізації", - сказав він.

Окрім того, як передає видання, в Інституті національної пам’яті уточнили, що нова назва Дніпропетровська українською мовою звучатиме як "Дніпро, а російською - Днипро".

Нагадаємо, у четвер, 19 травня, Верховна Рада перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро. За відповідний проект постанови проголосували 247 народних депутатів. Крім того, депутати сьогодні перейменували 300 населених пунктів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: