В Україні створено Національний координаційний центр кібербезпеки. Основні положення та завдання

1 коментувати
Україна активно взялася за боротьбу з кіберзагрозами
Фото: TechnoGiants Blog via Flickr

Україна активно взялася за боротьбу з кіберзагрозами

Президент України Петро Порошенко підписав указ Про Національний координаційний центр кібербезпеки.

Як повідомили в прес-службі глави української держави, діяльність Центру дозволить скоординувати роботу суб'єктів національної безпеки і оборони України під час реалізації Стратегії кібербезпеки України, а також підвищити ефективність системи державного управління у формування та реалізації державної політики у сфері кібербезпеки.

Національний координаційний центр кібербезпеки є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України. Керівником Центру - секретар РНБО, секретарем – керівник структурного підрозділу Апарату РНБО, у віданні якого питання кібербезпеки.

Члени Центру - представники сектору безпеки і оборони України у сфері кібербезпеки: перші заступники або заступники міністра оборони, начальника Генштабу Збройних Сил України, голови Служби безпеки України, керівника Служби зовнішньої розвідки, голови Нацполіції, глави Нацбанку (за згодою), а також начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, начальник управління розвідки Адміністрації Держприкордонслужби та голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Основні завдання Центру:

- проведення аналізу стану кібербезпеки;

- проведення огляду національної системи кібербезпеки;

- перевірка стану готовності суб'єктів забезпечення кібербезпеки до виконання завдань з протидії кіберзагрозам;

- перевірка стану виконання вимог законодавства щодо захисту від кіберзагроз державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, а також критичної інформаційної інфраструктури;

- збір даних про кіберінциденти щодо державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах та інше.

Центр здійснює прогнозування і виявлення потенційних і реальних загроз у сфері кібербезпеки України, узагальнює міжнародний досвід у сфері забезпечення кібербезпеки; оперативне інформаційно-аналітичне забезпечення РНБО з питань кібербезпеки.

Крім того, Центр бере участь в організації та проведенні міжнаціональних і міжвідомчих кібернавчань і тренінгів, розробляє відповідні методичні документи і рекомендації.

Також Центр має право запитувати і отримувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій статистичні дані, інформацію, довідкові та інші матеріали, необхідні для вирішення питань, що належать до його компетенції, а також користуватися інформаційними базами даних, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами.

16 березня Порошенко затвердив Стратегію кібербезпеки України. Метою документа є створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особистості, суспільства і держави.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: