В Україні нічого не працює, щоб справедливість взяла гору - посол Канади

0 коментувати
Ващук підкреслив, що корупція залишається
Фото: Олександр Чекменьов / Фокус

Ващук підкреслив, що корупція залишається "на перших шпальтах"

Україні не вистачає механізмів, які б реагували на корупцію, заявив посол Канади Роман Ващук

"Це країна, де всі про всіх знають і відкрито говорять, але прокуратура і суди не працюють так, щоб справедливість взяла гору", - сказав він у коментарі НВ.

У той же час, за його словами, є надія на нові структури: Національне антикорупційне бюро та спеціалізовану Антикорупційну прокуратуру.

"Там працюють серйозні люди, і я сподіваюся, що їм дадуть зробити все, що вони запланували", - зазначив він.

Дипломат підкреслив, що корупція залишається "на перших шпальтах" кожен день, і діяти потрібно рішуче.

"Дуже багато людей комфортно почувають себе в існуючій ситуації. І мова не про десять людей, а про сотні, тисячі і, може бути, навіть мільйони, які вже давно погодилися з корупційною формулою існування, і перехід на чесні, прозорі позиції для всіх порушують цей комфорт. Тому я розумію, чому переламати ситуацію дуже непросто", - сказав Ващук.

Посол вважає, що Україна сповнена супергеніальних людей, які, на жаль, свою геніальність не завжди використовують на благо.

"Це країна талановитих вчених, математиків і IT-працівників. Але за десять днів чомусь ніхто не може підрахувати голоси на місцевих виборах", - розповів він.

В цілому він бачить прогрес і зміни на краще і спрогнозував, що в 2016 році ця тенденція посилиться. Для цього політики і інші гравці повинні стримати свій азарт і бажання у всьому постійно конкурувати. Їм слід зосередитися на реформах, яких заслуговує український народ.

Як підкреслив Ващук, через два роки після Революції гідності керівники України, стимульовані активним, залученим і свідомим громадянським суспільством, провели складні політичні та економічні реформи, щоб наблизити країну до її європейського майбутнього.

"Це нормально, що в суспільстві є завищені очікування, які не завжди повністю реалізуються. Але вектор правильний, і я не розчарований. Бувають дні, коли я хотів би бачити більш швидкий прогрес, але я розумію, чому процес гальмується", - додав посол.

На рахунку нової української влади багато досягнень, зазначив Ващук.

"Це фінансова децентралізація, яка була оголошена і проведена. Тепер у місцевої влади набагато більше ресурсів. Питання в тому, наскільки ефективно вони будуть розпоряджатися цими ресурсами", - пояснив посол.

Він також відзначив успіх проекту нової поліції.

"Він не просто був запущений, а став певним еталоном, який руйнує аргумент, що в Україні нічого змінити не можна. Тепер люди бачать, як можна реформувати інші галузі, бачать, що це реально", - розповів Ващук.

Дипломат, крім того, похвалив Україну за посилення обороноздатності, перезапуск роботи військово-промислового комплексу, Збройних сил, Національної гвардії.

"У кризових умовах для цього потрібні величезні організаторські здібності і зусилля. Але у сфері військових реформ багато ще потрібно зробити. Є структури по лінії командування і логістики, які потребують серйозних змін. Це те, що необхідно зробити, якщо Україна хоче в найближчому майбутньому зрівнятися зі стандартами НАТО", - сказав Ващук.

Також він побачив "набагато більшу відкритість": з'явився доступ до різних форматів інформації, контрактами, держзакупівель, даними про власників автомобілів і нерухомості. Це дуже високий рівень прозорості, підкреслив Ващук.

Про те, яку оцінку дали Україні за два роки після Майдану посли провідних європейських країн, США і Канади, читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №6 від 19 лютого 2016 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: