В ООН прийняли резолюції по Криму, вперше назвавши півострів окупованою територією

16 листопада 2016, 01:23
У вівторок, 15 листопада, в Організації об'єднаних націй (ООН) була прийнята українська резолюція по Криму та місту Севастополю, яку підтримали 73 країни

Проти проголосували 23 країни, серед яких Білорусь і Росія, передає Українська правда.

Зокрема, резолюція підтверджує територіальну приналежність півострова Україні, та називає Росію агресором, який окупував півострів, передає Українська правда.

Відео дня

В документі також пропонується "засудити обмеження прав людини, дискримінаційні заходи та практику стосовно жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної влади".

Як повідомляли в Міністерстві закордонних справ України, ця резолюція спрямована на захист конституційних прав громадян України на території тимчасово окупованого українського півострова. В документі засуджуються масові порушення прав людини в окупованому Криму та міститься заклик до Росії як держави-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань згідно з міжнародним правом.


Перша резолюція по Криму підтверджувала територіальну цілісність України. Вона була прийнята 27 березня в 2014 році, відразу після організованого Москвою та контрольованого військовими без розпізнавальних знаків "референдуму". Тоді 100 країн-членів ООН підтримали Україну, 11 були проти (Вірменія, Білорусь, Болівія, Зімбабве, КНДР, Куба та ін) ще 58 - утрималися.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X