В ООН попередили про хімічну загрозу на Донбасі

0 коментувати
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

В ООН попередили про хімічну загрозу на сході України через військовий конфлікт і пошкодження об'єктів водопостачання

Про це повідомили доповідачі організації, йдеться на сайті ООН.

"Ми стурбовані недавніми повідомленнями про обстріл навколо об'єктів водопостачання, які містять газоподібний хлор і інші надзвичайно небезпечні хімічні речовини в Донецькій області", - зазначили доповідачі.

В організації додали, що пошкодження таких установок може мати руйнівні наслідки для населення Донбасу та навколишнього середовища.

Крім того, газоподібний хлор може використовуватися як хімічна зброя. Речовина може вплинути на здоров'я людини або призвести до смерті від задухи. Використання будь-якого токсичного хімікату в якості зброї заборонено Конвенцією, хоча хлор поки не визнаний хімічною зброєю.

В якості прикладу доповідачі навели обстріл Донецької фільтрувальної станції 3 листопада, що призвело до пошкодження резервного трубопроводу хлору.

"Якщо був би використаний основний трубопровід, який на даний час використовується, або яка-небудь ємність об'ємом 900 л, що містить хлор, що зберігається в цих установках, вона могла вбити будь-яку людини в радіусі 200 метрів, включаючи персонал об'єкта, і сталося б забруднення води, яка поставляється майже 350 тисячам жителів по обом сторонам", - йдеться у повідомленні.

Також вони згадали обстріл Верхньокальміуської фільтрувальної станції, яка постачає воду близько 800 тисячам жителів і зберігає 100 тонн хлорного газу.

"Знову ж, випуск токсичних газів і руйнування об'єктів водопостачання мало б руйнівні наслідки для населених пунктів міста Донецьк, Макіївка і Авдіївка", - резюмували експерти.

Нагадаємо, у неділю, 5 листопада, на Донецькій фільтрувальній станції внаслідок обстрілу пошкоджено резервний хлоропровід та зберігається висока ймовірність потрапляння снарядів в основний.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: