В офісі омбудсмена розкритикували анкети призовників з питанями про місце роботи та зарплату батьків

0 коментувати
В омбудсмена запевняють, що Міноборони вимагає від призовників забагато інформації
mil.gov.ua

В омбудсмена запевняють, що Міноборони вимагає від призовників забагато інформації

В офісі омбудсмена розкритикували проведене військкоматами у школах Києва та київської області анкетування майбутніх призовників

Як повідомляється на сайті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в анкеті Довідка про родину призовника, яку було надано для заповнення учням столиці і Київської області, містилися питання про робочі місця та заробітну платню батьків, про їхній стан здоров’я, про домашніх улюбленців тощо.

"Наявність такої анкети суперечить здоровому глузду. Вона в принципі не може існувати, проте існує. До Офісу Омбудсмана вже надійшло чимало скарг від батьків й активістів, тому ми звернулися до Міноборони з вимогою пояснити нормативно-правову базу цього документа", – повідомив представник омбудсмена Михайло Чаплига.

Він наголосив, що відповідно до статті 32 Основного Закону ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди не допускається, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Статтею 6 Закону України Про захист персональних даних встановлено, що обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб’єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.  Склад та зміст персональних даних мають бути відповідними, адекватними та ненадмірними стосовно визначеної мети їх обробки. 


Анкета з Подільського віськкомату/фото: Катерина Кувіта/lb.ua

Анкета з Подільського віськкомату/фото: Катерина Кувіта/lb.uaАнкета з Подільського віськкомату/фото: Катерина Кувіта/lb.ua

Анкета з Подільського віськкомату/фото: Катерина Кувіта/lb.ua


Згідно зі статтею 14 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей. 

"Водночас перелік персональних даних, які має надати призовник, заповнюючи Довідку про родину призовника, у тому числі про членів родини призовника, є явно надмірним стосовно визначеної мети обробки", – наголосив Михайло Чаплига.

В офісі омбудсмена заявляють, що заповнення таких анкет не відповідає чинному законодавству.

Раніше повідомлялося, що міністр оборони пообіцяв розібратися з призивом "з вулиці".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: