В Одесі запустили новий Шовковий шлях в обхід РФ - фото і відео

15 січня 2016, 13:32
Україна запустила перший поїзд для експериментального відпрацювання маршруту експорту товарів в обхід російської території

Урочисте відкриття так званого нового Шовкового шляху відбулося сьогодні, 15 січня, в Іллічівську Одеської області.

Контейнерний поїзд, яким будуть здійснюватися поставки українських товарів в країни Азії, пройде маршрутом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан. Він складається з 20 вагонів і дозволить доставити вантаж з Іллічівська до Достику (Китай) за 11-12 днів.

Відео дня

На церемонії запуску альтернативного шляху був присутній і губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі.

Міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко наголосив, що запуск цього маршруту також допоможе вирішити дуже важливе питання імпорту в Україну світлих нафтопродуктів та скрапленого газу.

"Це те, що дасть можливість диверсифікувати поставки енергоносіїв в Україну", - зазначив він.

Він зауважив, що цей маршрут є альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки у східному напрямку в обхід території Росії.

"Адже Росія повністю зупинила транзит будь-яких товарів походженням з України через свою територію, незалежно від країни кінцевого призначення. Завдяки новому маршруту Україна більше не залежатиме від рішень російської сторони і зможе значно збільшити обсяги експортних перевезень до країн Азії. Це справжня економічна і політична перемога міжурядових комісій і Уряду в цілому, а також Президента України", - наголосив Зубко.

Нагадаємо,14 січня Азербайджан, Казахстан, Грузія та Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення по Транскаспійському міжнародному транспортному маршруту.

Протокол передбачає проведення комплексних заходів щодо спрощення руху поїздів по даному шляху, і, відповідно, збільшення обсягу вантажоперевезень. Крім того, аналогічний двосторонній протокол підписали також окремо Азербайджан і Грузія.

Обсяги перевезень між Україною та Китайською Народною Республікою у 2015 році склали 25,48 млн тонн, що на 2,25 млн тонн або на 11% більше, ніж за 2014 рік. Це рекордний показник за останні 10 років. На сьогодні Китай посідає перше місце в експортних перевезеннях з України, змістивши на другу позицію РФ (з першої позиції за останні 5 років) - 15,9 млн тонн.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X