Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

В Одесі через погрози скасували виступ нобелівського лауреата Світлани Алексієвич

8 серпня, 21:58
2500
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Світлана Алексієвич скасувала зустріч в Одесі

У середу, 8 серпня, в Одесі скасували виступ білоруської письменниці, нобелівського лауреата Світлани Алексієвич у зв'язку з погрозами, які надходять на її адресу.

"Я дізналася, що надходять погрози організаторам сьогоднішньої нашої зустрічі і мені особисто, звинувачуючи мене в надуманих кривдах, завданих українцям. Це ніяк не може бути, оскільки моя мати українка, і народилася я в Україні, і завжди я відчувала в собі українську кров. Але заради нашої спільної безпеки сьогоднішньої зустрічі не буде. Ми її скасуємо", - сказала Алексієвич.

Організатори зустрічі Зелений Театр пояснили, що за чотири години до виступу Світлана Алексієвич була внесена до бази даних Миротворець за "пропаганду, спрямовану на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, і маніпулювання суспільно значущою інформацією" під час виступу в Брукліні в 2016 році. Приблизно о 18:30 нобелівський лауреат була вилучена зі списку Миротворця.

Червоний людина видозмінюється. Світлана Алексієвич - про уламках радянської імперії і Україні, рвонула вперед

"Нобелівський лауреат дала зрозуміти, що виступ в такій атмосфері буде для неї некомфортним. Для команди Зеленого Театру також неприйнятно наражати аудиторію і спікера будь-якому роду ризиків. Діалоги зі Світланою Алексієвич скасовуються, ми приносимо вибачення за завдані незручності", - додали організатори.

Світлана Алексієвич отримала Нобелівську премію з літератури "за поліфонічні твори, що стали пам'ятником страждань і мужності в наш час". Алексієвич народилася в Івано-Франківську і виросла в Білорусі.

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 14:34

article_img
Автокефалія. Як відбувалися вибори предстоятеля помісної церкви і чому на них переміг митрополит Епіфаній

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися