В НГУ розповіли, як будуть прийматися рішення на полі бою за стандартами НАТО

0 коментувати
Нові стандарти допоможуть уникнути багатьох помилок

Нові стандарти допоможуть уникнути багатьох помилок

У керівництві Нацгвардії України розповіли про організацію роботи після переходу на стандарти НАТО

Так, за словами начальника штабу бригади оперативного призначення НГУ полковника Сергія Тартаковського, рішення про зміну радянських принципів управління було повністю правильним, так як на сьогоднішній день процес прийняття рішень за стандартами Північноатлантичного альянсу є "єдино можливим нормальним способом уникнути помилок на полі бою", передає Укрінформ.

"Я думаю, що командувач прийняв дуже правильне рішення, коли замість того, щоб дозволити нам перейти на новий штат, якого ми домагалися практично півроку, він зараз прийняв рішення створити робочу групу і переходити всім частинам, у тому числі й основного органу управління, дійсно, на натівський стандарт організації", - заявив він.

Як пояснив Тартаковский, натівський процес прийняття рішень істотно відрізняється від того, який залишився з часів Радянського Союзу і зараз існує в Україні, коли рішення приймає одноосібно командир підрозділу, а штаб лише оформляє його відповідним чином і деталізує.

За стандартами ж НАТО, штаб розробляє кілька варіантів прийняття рішення, після чого їх ретельно аналізує та проводить так званий розіграш бойових дій, на підставі якого визначає позитивні моменти і недоліки кожного, і тільки тоді дає рекомендації командиру.

При цьому Тартаковський визнав, що сам процес прийняття рішення за стандартами НАТО дещо довший, ніж радянський спосіб, однак підкреслив, що, незважаючи на це, він "допомагає уникнути багатьох помилок, особливо для недосвідчених командирів".

Нагадаємо, раніше Міністр оборони Степан Полторак затвердив план переходу ЗСУ на стандарти НАТО.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: