В Мережу виклали документи, що засвідчують боротьбу КҐБ із синьо-жовтим прапором

0 коментувати
КҐБ придушував всі випадки появи синьо-жовтого стягу
Фрагмент документу

КҐБ придушував всі випадки появи синьо-жовтого стягу

З нагоди Дня державного прапора України Центр досліджень визвольного руху та Архів СБУ опублікували в мережі Інтернет колекцію документів про те, як радянські спецслужби переслідували українців за синьо-жовтий прапор

Колекція в Електронному архіві українського визвольного руху містить 20 документів, що зберігаються в державному архіві СБУ. Це повідомлення КҐБ та МВС УРСР за 1953-1984 роки, в яких старанно фіксувалися акції з залученням українського національного прапора.

В Центрі додали, що синьо-жовтий стяг, який зараз є Державним прапором України, вперше отримав такий статус 1918 року в Українській Народній Республіці. У часи Другої світової війни та повоєнний період під синьо-жовтим національним прапором боролася Українська повстанська армія.

За радянських часів національний прапор залишався одним із символів опору. Вивішування стягу було серйозною націоналістичною антирадянською акцією в ті часи. КҐБ гостро реагував та нещадно придушував всі випадки появи синьо-жовтого стягу на території радянської України.

За словами директора Архіву СБУ Андрія Когута, “важливим свідченням є те, що національний прапор під більшовицькою окупацію вивішували не лише на заході, але й  у Києві та на сході України. Синьо-жовтий прапор був символом, що єднав борців з режимом по всій країні і документи КҐБ це яскраво ілюструють”.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: