Усе більше жителів України готові повідомляти про факти корупції - дослідження Transparency International

0 коментувати
Майже половина українців готові повідомляти про корупцію у відповідні органи
Фото: Pixabay

Майже половина українців готові повідомляти про корупцію у відповідні органи

В Україні зростає кількість тих, хто готовий заявляти про факти корупції, заявив старший аналітик Transparency International Україна Олександр Калітенко.

"Перед початком нашої кампанії в листопаді 2014 року лише 13% українців декларували готовність викривати і повідомляти про корупцію в правоохоронні органи", - сказав він на прес-конференції, пише Інтерфакс-Україна.

За словами представника організації, після кампанії Вони б не мовчали, яка роз'яснює важливість боротьби з корупцією в країні, 45% українців декларують готовність говорити про корупцію.

"Тобто у нас зростання на 32%. Але це тільки початок. Незважаючи на те, що число "викривачів" потенційних зросла вдвічі, тільки 2% дійсно повідомляють, а не просто декларують про готовність повідомити", - підкреслив він.

Разом з тим, за словами юриста TI Дмитра Кузіна, за рік в організацію через виявлені факти корупції звернулися 370 чоловік.

"Більше 370 чоловік за рік – це немало для громадської організації, але все-таки це нечасто", - сказав він, додавши, що більша частина цих повідомлень стосується корупції в сфері освіти, правоохоронних і судових органах, різних держструктурах, сфері охорони здоров'я.

Також представники TI розповіли, що на даний момент допомагають у розробці законопроекту, який захистить тих, хто повідомляє про корупцію.

"Ми пропонуємо внести зміни в законодавство України щодо фізичного захисту "викривачів" – це створення надійних каналів повідомлення про корупцію", - резюмував юрист.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: