Уряд вирішив відкрити доступ до всіх майнових реєстрів з 6 жовтня

2 коментувати
Уряд прийняв постанову про відкриття всіх майнових реєстрів
Фото: Voevoda / uk.wikipedia.org

Уряд прийняв постанову про відкриття всіх майнових реєстрів

Кабінет Міністрів України 30 вересня прийняв постанову, яка забезпечує відкриття всіх майнових реєстрів та можливість пошуку інформації не лише за об’єктом, а й за прізвищем, ім’ям та по-батькові власника

Про це повідомляє Урядовий портал.

"6 жовтня ми повністю відкриваємо доступ для наших громадян до баз даних, які стосуються нерухомості. Окрім того, буде розширено доступ громадян до реєстрів, які оперуються Міністерством юстиції. Українці зможуть отримувати інформацію щодо майна за прізвищем будь-якої особи", - заявив Міністр юстиції Павло Петренко.

Петренко наголосив, що перш за все дана ініціатива спрямована на відкриття даних про власність державних службовців.

"Громадяни зможуть дізнатися, яка в держслужбовців є нерухомість. Це хороший антикорупційний контроль. Водночас – це ознака прозорості і відкритості нинішньої влади і того, що ми не боїмося спілкуватися з громадянським суспільством", - заявив міністр.

Крім того, схвалену урядом постанову Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оприлюднення відомостей про суб’єктів речових прав на земельні ділянки на засіданні 30 вересня, прокоментував міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко

Громадяни України зможуть вільно переглядати, копіювати та роздруковувати інформацію про суб’єктів речових прав, занесених до Держземкадастру.

Він також заявив, що власникам земельних ділянок повідомлятимуть, хто саме хоче дізнатися інформацію про них.

"Разом з тим, всіх власників земельних ділянок будуть повідомляти, хто питає інформацію про них. Це нормальна, цивілізована практика, це ще один крок до знищення корупції в країні", - заявив він.

Нагадаємо, закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції на виконання якого уряд прийняв цю постанову Верховна Рада прийняла 14 липня.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: