Уряд відкрив доступ до Єдиного державного реєстру житлових субсидій. Як ним скористатися

23 серпня 2018, 10:11

Українці зможуть дізнатися розмір призначеної субсидії онлайн. Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Програму створювали і тестували протягом останніх шести місяців, розповів міністр соціальної політики Андрій Рева. Окрім зручності для користувачів, така база даних дозволила державі звести усю інформацію про тих, хто отримує допомогу з бюджету на оплату комунальних послуг.

Відео дня

20 тис. людей отримували подвійну субсидію у різних регіонах за різними адресами

Як виявилося, що близько 20 тис. людей отримували подвійну субсидію у різних регіонах за різними адресами, повідомив Рева. Найбільше таких випадків було у Києві та Київській області. Тепер такі махінації неможливі. Система видаляє двійників з бази, і отримати допомогу від держави одна і та ж особа вже не зможе. Він нагадав, що країна поступово переходить до монетизації субсидій - це відбудеться у кілька етапів протягом 2019 року.

“Половина громадян, яким призначалася субсидія, вже звернулися. 2 млн 600 тис. сімей було мають субсидію. 800 тис. громадян подали на субсидію, ми перерахуємо це у жовтні”, - розповів Рева.

Як працює реєстр та яку інформацію містить

Щоб дізнатися, чи призначено субсидію, тепер не потрібно телефонувати в управління соціального захисту населення. Людина повинна зайти на сайт за адресою subsidii.ioc.gov.ua. Відкривається спеціальне віконце, куди кожен зможе ввести потрібну поштову адресу і дізнатися, чи призначено йому субсидію та який її розмір за опалювальний та неопалювальний сезони.

Прізвище, ім'я, по-батькові, склад сім'ї та доходи родини у цьому реєстрі не відображаються через закон про захист персональних даних. Через такий реєстр можна дізнатися, скільки те чи інше домогосподарство за цією адресою отримує державної допомоги. У реєстрі можна подивитися статус субсидії, діє вона чи ні. Якщо вона не діє, то громадянин може звенутися до органів соціального захисту та з'ясувати причину.

Доходи

Такий реєстр - це перевірка даних та збір інформації про тих людей, які отримують субсидії, заявив експерт з питань ЖКГ Українського інституту аналізу та менеджменту Андрій Нікончук. Він нагадав, що 6,5 млн людей отримали субсидії від держави під час опалювального сезону.

В Європі субсидії від держави отримують 2-5% громадян

Цьогоріч їх буде менше, у тому числі і за рахунок цієї єдиної бази даних, яка унеможливить подвійні субсидії. Також запрацюють нові критерії для призначення субсидій на оплату комунальних послуг. В Європі субсидії від держави отримує тільки від 2 до 5 % людей. Це мета для України, але поки цього досягти неможливо, зазначив експерт.

“Мета може бути досягнута, коли рівень доходів громадян буде набагато вищим. І вони матимуть змогу сплачувати комунальні послуги, не потребуючи субсидії. 6,5 млн субсидіантів, які отримали субсидію, просто не мали можливості сплатити за житлово-комунальні послуги. Виходом із зазначеної ситуації є збільшення кількості робочих місць та збільшення доходної бази громадян і домогосподарств”, - зазначив Нікончук.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Загальна сума субсидій в січні-липні поточного року 700 млн грн, що в 4 рази нижче за аналогічний період минулого року.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X