УПЦ МП відреагувала на ініціативу створення незалежної Православної церкви в Україні

17 квітня 2018, 19:25
1184
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
УПЦ МП відреагувала на ініціативу створення незалежної Православної церкви в Україні  - фото

Успенський собор Києво-Печерської лаври (ілюстративне фото)

Заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоієрей Миколай Данилевич прокоментував ініціативу зі створенням незалежної Православної церкви.

За його словами, відповідне звернення президента України Петра Порошенка до патріарха Константинопольського Варфоломія, є черговою спробою створити об’єднану Церкву руками держави.

"Думаю я, що це все закінчиться великим пшиком, як це було багато разів до цього. Буде багато шуму в ЗМІ, і на тому все закінчиться… Наша Українська Православна Церква з самого початку церковного розділення виступає за подолання розділення і за Єдину Церкву. Ми не проти, ми за. Але на канонічних засадах", - написав Данилевич у Facebook.

На його думку, процес об’єднання треба "починати з УПЦ, а не з її сепаратних частин".

У вівторок, 17 квітня, президент ПетроПорошенко звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з офіційним зверненням про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви шляхом надання автокефалії.

[see_also]

УПЦ КП підтримала звернення до Вселенського патріарха щодо створення незалежної Православної церкви

[/see_also]

Порошенко зазначив, що звернення до Варфоломія підтримала Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква.

У РПЦ вже заявили, що патріарх Константинопольський Варфоломій "не може підтримати створення незалежної церкви в Україні".

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською