«Укрзалізниця» масово будує «розумні» пішохідні переходи через колії

25 квітня 2019, 14:30
Новини компаній
«Укрзалізниця» вирішила боротися з порушниками найпрогресивнішим шляхом (Фото:Depositphotos_12116240_s-2019)

«Укрзалізниця» вирішила боротися з порушниками найпрогресивнішим шляхом (Фото:Depositphotos_12116240_s-2019)

Такі переходи поки що є тільки в Ірпені, Білій Церкві та в Києві. Всього три, але вони вже уможливили зниження статистики смертності під колесами поїзда майже вдвічі.

Правила переходу залізниці вкладали нам у голову зі шкільної лави, але багато хто воліє цих правил не дотримуватися. Тим самим підвищуючи статистику смертності під колесами локомотива. «Укрзалізниця» вирішила боротися з порушниками найпрогресивнішим шляхом – поліпшенням власної інфраструктури і облаштуванням безпечних пішохідних переходів за європейським зразком. Перші такі переходи з'явилися на території Південно-Західної залізниці – в найбільш населеному макрорегіоні України, де залізничні колії на багатьох ділянках перетинають густонаселені міста.

Відео дня

- У 2018 року ми обладнали три сучасні пішохідні переходи, в планах на 2019 рік  ще кілька десятків, - коментує Роман Веприцький, директор регіональної філії «Південно-Західна залізниця». – Місця для облаштування переходів вибирали, зважаючи на статистику нещасних випадків. Як наслідок, нам вдалося знизити частоту травматизму на цих ділянках залізниці до нуля.

Статистика смертності на залізниці жахає. За словами головного спеціаліста департаменту охорони праці Олени Овсієнко, тільки в 2018 році на ділянці Південно-Західної залізниці було зафіксовано 60 нещасних випадків. Після того, як масштабний проект із запобігання невиробничому травматизму на залізниці вступив в активну фазу реалізації, кількість нещасних випадків скоротилася вдвічі. У 2019 році зафіксували 43 випадки травматизму, 30 з них – з летальним результатом.

Конструкцію переходу підгледіли у європейців

Реалізацію планів щодо скорочення числа нещасних випадків на залізниці почали з вивчення досвіду своїх західних колег. Далі – спробували накласти цей досвід на особливості менталітету українців. У підсумку, на розгляді виявилося три варіанти облаштування безпечних переходів.

Від будівництва мосту через колії – найдорожчого проекту вартістю приблизно 20 мільйонів гривень – відмовилися відразу. Облаштування підземного пішохідного тунелю також визнали дуже дорогим і витратним за часом проектом. У підсумку зупинилися на простішому рішенні – облаштуванні пішохідного переходу через колії.

За словами Романа Веприцького, такий перехід можна встановити всього за місяць, а коштувати він буде в 10 разів дешевше, ніж підземний тунель і в 20 разів менше, ніж міст. Водночас за ефективністю він не буде поступатися складнішим інфраструктурним проектам.

Нові переходи сконструйовані так, що не помітити поїзд, який наближається, просто неможливо.

- Ми розробили унікальні огорожі змієвидного типу. Це зроблено для того, щоб людина, ступивши на перехід, спочатку пройшлася трохи вздовж колій в одну сторону, потім – в іншу, подивившись, чи немає поїзда. Крім того, ми обладнали місце переходу світловою та звуковою сигналізацією, твердим нековзним покриттям, якісним освітленням і відеоспостереженням з фіксацією, – зазначив Роман Веприцький.

Не переходами єдиними

Сучасні пішохідні переходи – не єдиний план з порятунку українців. Після будівництва швидкісної лінії «Київ-Бориспіль», огородженої захисним бар'єром, залізничники вирішили зарежимити й інші ділянки своїх шляхів. Зараз повним ходом йде встановлення огорожі вздовж залізниці неподалік ТЦ «Оушен Плаза». Скорочуючи шлях до супермаркету через колію, містяни ризикують потрапити під колеса локомотива. Лише торік на цій ділянці сталося 7 інцидентів, 5 з них закінчилися смертю. Зараз несанкціонований перехід огороджено щитом, завдовжки 2 кілометри. Це вже дало можливість звести кількість нещасних випадків тут до нуля. Такі огорожі незабаром з'являться на всіх ділянках залізниці, які перетинають місто.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X