Українці просто потрапили під роздачу – професор Грицак пояснив наслідки польської резолюції про геноцид для України

0 коментувати
Ярослав Грицак

Ярослав Грицак

Історик і професор Українського католицького університету Ярослав Грицак у колонці для Нового Времени пояснив наслідки польської резолюції про геноцид для України

Як пише Грицак, скандальна резолюція польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом знову підняла питання про те, що ж відбулося в 1943 році і що робити з цим далі.

"Щоб зрозуміти, що робити далі, потрібно оцінити масштаб завданої шкоди. Мені здається, для українців він більше емоційний: ми отримали зрадницький удар у спину від найближчого союзника. Якщо ж перейти на мову прагматики, то резолюція мало що змінить у відносинах двох країн. Хто б не прийшли до влади в Києві чи Варшаві, вони і надалі будуть вважати один одного стратегічними партнерами. З різних причин, в тому числі за спільного ворога — Кремля".

Саме в цьому, на думку Грицака і полягає хороша новина. Погана ж полягає в тому, що значення польсько-українського союзу тепер зменшується.

"Вся справа в геополітичній вазі кожної країни. Донедавна Польща була великою, поки до влади не прийшли політичні сили, які намагаються довести її до геополітичного самогубства. Україна ж, щоб вистояти, потребує не просто союзника, а великого союзника".

Щоб краще зрозуміти ситуацію, Грицак пропонує уявити, що у Варшаві править польський варіант Януковича. Не такий бандитський, але шкідливий, оскільки ламає країну через коліно.

"І головна подібність — мова ненависті по відношенню до колишньої партії влади та нинішньої опозиції. Українці просто потрапили під роздачу: якщо попередня влада робила все для того, щоб відкласти резолюцію про геноцид на Волині, то нова почала з того, щоб прийняти її. Я один з тих небагатьох українських істориків, хто вважає, що тодішні дії ОУН-УПА все ж були геноцидними, але з поправкою на те, що Волинь була взаємним польсько-українським геноцидом. Звичайно, українська вина більша, але приймати відповідні резолюції повинні обидві сторони".

Повний текст авторської колонки Ярослава Грицака читайте в новому номері журналу Новое Время - №27 від 29 липня.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: