Українці назвали головні перешкоди для євроінтеграції

2 коментувати
Тільки 3,4% опитаних вважають, що Україна асоціюється в Європі з Майданом
Фото: Mariana Zhovnirenko via Facebook

Тільки 3,4% опитаних вважають, що Україна асоціюється в Європі з Майданом

Головними перешкодами для інтеграції в ЄС українці вважають корупцію, олігархів і недостатній економічний розвиток

Такі дані соцопитування TNS, передає Інтерфакс-Україна.

Найбільшою перешкодою для руху до Європи є корупція - така думка 84,7% опитаних.

72,5% вважають, що руху в ЄС перешкоджає діяльність олігархів та олігархічних кланів.

56,9% - що євроінтеграції заважає недостатній економічний розвиток України.

Крім того, 21% опитаних українців дотримуються думки, що Україну в ЄС не вважають частиною Європи, а 13% – що Україна ще не довела свою відданість європейським цінностям.

Видання також зазначає, що майже у чверті опитаних (24,6%) Україна асоціюється з корумпованою і неефективною владою, у 20,5% - з війною та її наслідками, у 14,3% - з бідністю і злиднями, а у 7,8% - з хаосом і безладом.

Водночас у 16% Україна асоціюється з тим, що це їхня Батьківщина, у 8,1% - з національними атрибутами і символікою, у 7,7% - з незалежністю, волелюбністю, свободою вибору, свободою слова, а 7,3% її розглядають як країну із потенціалом, європейську країну.

Більше чверті опитаних (35%) не змогли відповісти на питання, з чим асоціюється Україна в ЄС.

Більше п'ятої частини (21,2%) респондентів вважають, що в ЄС Україну асоціюють із корумпованою та неефективною владою, а 21,1% думають, що європейцям наша країна нагадує про війну та її наслідки.

Крім того, 12,8% вважають, що Україну асоціюють у Європі з дешевою землею, робочою силою, сировиною і продукцією, 11,8% - з бідністю і безробіттям, 9,5% - з боргами та кредитами.

Також 7,3% вважають, що Україну в ЄС сприймають як партнера і ринок збуту, 7% - як аграрну країну з родючою землею, 6,8% - як буферну зону і сусіда РФ, а 5,5% вважають, що наша країна викликає в Європі асоціації з нестабільністю і невпевненістю.

Лише 3,4% опитаних вважають, що Україна асоціюється в Європі з Майданом і 3,3% думають, що в ЄС сприймають Україну як країну з потенціалом і європейську країну.

Майже три чверті опитаних (72,3%) хотіли б, щоб Україна асоціювалась у ЄС із заможною країною, 42% - з європейськими цінностями, 37,4% - з туризмом, 29,8% - з Європою, 22% - з Революцією Гідності, 21,5% - з регіональним лідерством, 9,3% - з футболом, 7,6% - з Києвом.

Опитування проводилося з 14 по 21 липня 2015 року методом онлайн-опитування міського населення по всій території України, крім Криму і територій, де відбувається АТО. В опитуванні взяли участь 1000 респондентів у віці 18-55 років.

Нагадаємо, 29 липня повідомлялося, що опитування показало сплеск міграційних настроїв українських городян.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: