Українці є лідерами за кількістю звернень до ЄСПЛ

0 коментувати
Заяви українців складають 21,4% від усіх заяв ЄСПЛ

Заяви українців складають 21,4% від усіх заяв ЄСПЛ

Україна була і залишається лідером за зверненням громадян до Європейського суду з прав людини. У той же час більшість з них ЄСПЛ визнає неприйнятними

Про це повідомив голова Верховного суду України Ярослав Романюк.

"На кінець 2015 року на розгляді Європейського суду з прав людини знаходилося 64 тис. 850 справ, з них 13 тис. 850 справ - заяви проти держави Україна наших громадян", - цитує слова Романюка Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що на сьогоднішній день частина заяв, поданих від громадян України, складає 21,4%. Таким чином, за його словами, Україна є лідером за зверненнями громадян в ЄСПЛ.

У той же час більшість заяв не визнаються прийнятними. Зокрема, у 2014 році понад 92% всіх заяв, які надходили від українців, були визнані неприйнятними.

"Тобто свого роду Страсбурзький суд погодився з тим, що українські національні суди застосували норму права у відповідності з положеннями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і втручатися в цей суду потреби немає", - сказав він.

Станом на 31 грудня 2014 р. українці подали на розгляд ЄСПЛ 57 003 заяви. З них тільки 4734 заяв були прийняті до розгляду.

За словами Романюка, статистичних даних за 2015 рік поки немає.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за підсумками 2015 року Україна посіла п'яте місце за кількістю скарг, що перебувають на розгляді в Європейському суді з прав людини.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: