Українського політв'язня Балуха етапували з СІЗО Сімферополя - правозахисники

18 лютого, 16:50
167
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Українського політв'язня Балуха етапували з СІЗО Сімферополя - правозахисники - фото

Олександра Сурган/Крим.Реалії

Володимир Балух

Українського політв'язня Володимира Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО, повідомили у Кримській правозахисній групі.

Про це стало відомо у понеділок, 18 лютого після того, як його дружина Наталя Балух знову спробувала передати в СІЗО передачу для українця.

Наталі не розповіли, куди саме вивезли Балуха.

Адвокат українського активіста з'ясовує, де у даний час знаходиться його підзахисний, а також причину етапування.

Раніше, в Сімферопольському СІЗО у дружини Балуха Наталії не прийняли передачу. Відмову прийняти посилку для українця співробітники СІЗО пояснили тим, що нібито документи на Балуха до сих пір не роздруковані.

Нагадаємо, 13 лютого українського політв'язня Володимира Балуха доставили в СІЗО Сімферополя з керченської колонії.

Володимира Балуха затримали 8 грудня 2016 в його будинку в Роздольненському районі анексованого Росією Криму. Російська влада висунула Балуху звинувачення у зберіганні боєприпасів, його засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і до штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4,6 тис. грн).

Згодом проти Балуха було порушено нову справу - через заяви Валерія Ткаченка, начальника ІТТ в селищі Роздольне, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст та його захист свідчать про зворотне - що це Ткаченко напав на ув'язненого.

Захист Балуха й правозахисники відзначають, що він став жертвою репресій за проукраїнську позицію - через прапор України у дворі свого будинку.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською