Українських викладачів, що з’їздили на конференцію в Крим, звільнять

22 коментувати
Гриневич попросила вдосконалити закони на такі випадки
Фото: Наталія Кравчук / НВ

Гриневич попросила вдосконалити закони на такі випадки

Викладачів українських навчальних закладів, які поїхали до окупованого Росією Криму для участі у конференції в Ялті, звільнять з посад, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич 

"Я вже звернулася до керівництва цих закладів, щоб вони зробили відповідні адміністративні висновки. Здебільшого ці люди (вчителі, що поїхали до окупованого Криму) будуть звільнені. Чинне законодавство поки не дає нам повністю ефективних інструментів, бо ми зіткнулися з цією проблемою тільки в останні роки. Я вважаю, що ми повинні розвинути законодавство і отримати такі інструменти", - сказала Гриневич в інтерв'ю газеті День.

При цьому міністр додала, що звернулася до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури з проханням допомогти впорядкувати законодавство, аби визначити "належну відповідальність" за такі дії.

"Як міністр освіти і науки, я звертаюся також до СБУ та Генеральної прокуратури, щоб вони оцінили ситуацію, що склалася, зокрема щодо відвідування Криму цими викладачами, і щоб вони запропонували нам, як далі розвивати українське законодавство, щоб за такі прояви антидержавної позиції та зневаги до територіальної цілісності країни була належна відповідальність», - сказала вона.

«Адже коли такі люди їдуть на конференцію, яка легітимізує анексію Криму, вони своєю присутністю також визнають анексію легітимною. Це означає, що вони не поважають конституційно затверджений державний устрій України і тому не можуть працювати в нашій системі освіти. Моя позиція, як міністра освіти, є такою, але вона має бути більш чітко обґрунтована українським законодавством", - додала Гриневич.

Нагадаємо, захід проходив у Ялті з 8 по 11 червня, в ньому брали участь викладачі та вчені з 10 країн, включаючи представників з вузів Києва, Запоріжжя та Дніпра.

Міністерство освіти України заявило, що українські викладачі поїхали в Крим неофіційно і перебували там як приватні особи.

Також Міносвіти закликало Генпрокуратуру та СБУ дати належну правову оцінку цим діям.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: