«Нас двічі водили на розстріл». Як живе Буча після звільнення від російських окупантів — відео НВ

7 квітня 2022, 12:38

31 березня українські військові звільнили Бучу Київської області від російських окупантів. Журналіст НВ відвідав місто, щоб показати, на що перетворилося колись процвітаюче передмістя столиці через дії армії рф.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Репортаж НВ зі звільненої Бучі

Зруйновані будинки, розстріляні дитячі майданчики, покинута техніка та братські могили. У місті, яке пережило звірства російської армії проти цивільного населення, щодня знаходять нові тіла вбитих мешканців. Живі ж діляться страшними спогадами про пережите.

Відео дня

Власник будівельної компанії, яка зводила один із житлових комплексів у Бучі, Андрій Страховський розповів, що більшість мешканців ЖК виїхали з міста, але там залишилися 12 людей. В квартирах власників вибило вікна. Також вони були розграбовані.

Тут на даний момент 600 сімей було, квартир. І всі квартири скриті. Багато людей. 12 людей жило з початку до кінця. Ніхто не їхав, всі залишалися тут. Двох людей, я так поняв, поховали.

Андрій Страховський, будівельник

За словами будівельника, містяни хочуть повертатися в Бучу та відновляти те, що зруйнували російські окупанти.

Мешканець цього ж житлового комплексу Юрій Снегірьов розповів, що не мав зв’язку із зовнішнім світом. Окупанти декілька разів водили чоловіка на розстріл.

Я тут перебуваю з самого початку війни. Нас тут у комплексі 12 людей. Нас двічі водили на розстріл.

Юрій Снегірьов, бучанин

60-річна Наталія Гарбузова, що мешкає у приватному секторі міста, згадує, як російські солдати заходили до неї у будинок. Солдати рф застрелили її друга, коли чоловік вийшов вдень на вулицю.

Вийшов подивитися, напевно. А дружина потім виходить і говорить, що Валеру напевно застрілили, його довго немає. А потім російський зазирнув у підвал и сказав «хто там є, я кидаю гранату», вона [дружина – ред.] говорить, щоб не кидали і що вона зараз вийде. <…> сказали, щоб до ранку вона не виходила. І вона звісно сиділа до ранку сама. Коли вже зранку вийшла, побачила його [чоловіка – ред.] на порозі мертвим. В голову застрелили і він п’ять діб так і пролежав на порозі.

Наталія Гарбузова, бучанка

Поки у місті не відновили електрику та водопостачання, місцеві носять воду з криниці, а їжу готують на вулиці, розводячи багаття. Рятувальники розміновують Бучу, прибирають бруд, який після себе залишили рашисти та щодня допомагають людям виживати у вщент зруйнованому місті.

Слухайте подкаст на цю тему
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X