Українські історики виклали у вільний доступ архів КДБ про польсько-український конфлікт 1940-х років

4 коментувати
Більшість документів з розсекречених архівів КДБ

Більшість документів з розсекречених архівів КДБ

Історики виклали у вільний доступ 380 документів по темі польсько-українських відносин 1942-1947 років, повідомляє сайт Українського національного інституту пам'яті

У колекції - 380 документів, перш за все, з розсекречених архівів КДБ. Також великий блок матеріалів взято з архіву Миколи Лебедя, одного з керівників українського визвольного руху. Багато років цей архів вважався втраченим, поки в 2007 році не був переданий Центру досліджень визвольного руху, інша його частина зараз зберігається в Гарвардському університеті.

В документах фігурує як жорстокість взаємного протистояння, спроби переговорів між підпільними структурами двох народів, так і навіть приклади співробітництва.


doc

memory.gov.ua


Історики нагадують, що для того, щоб розібратися в причинах, перебігу і наслідках взаємного конфлікту, український і польський інститути національної пам'яті в 2015 році створили спеціальний форум істориків, засідання якого відбуваються періодично в обох країнах, а фокусом роботи є саме ця тема.

Ознайомитися з колекцією можна на сайті електронного архіву визвольного руху.

Нагадаємо, одним з каменів спотикання у відносинах між Україною та Польшею є Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: