Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Українська церква може отримати Томос вже в листопаді - прес-секретар УПЦ КП

12 жовтня, 02:56
950
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Євстратій Зоря

Фото: скріншот

Наступне засідання синоду Константинопольського патріархату відбудеться наприкінці листопада і на ньому Україна може отримати Томос, якщо виконає "домашню роботу", повідомив прес-секретар УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря в ефірі телеканалу 1+1.

"Ми хочемо зробити все якомога швидше, щоб не відкладати це на довгий час, адже Томос має бути прийнятий на синодальному засіданні у другій половині листопада. Трошки більше, ніж через місяць. І за цей місяць ми тут, в Україні, повинні виконати нашу "домашню роботу" для того, щоб прийти до Константіпольського патріархату з виконаним нами завданнями, і отримати цей документ, як атестат нашої всеправославної зрілості", - сказав Євстратій.

В ефірі Громадського прес-секретар УПЦ КП розповів, що зараз в Україні переходять до наступного етапу, коли потрібно зібрати собор для об'єднання українських церков.

"Досі не було можливості зібрати собор, тому що представники УПЦ Московського патріархату не могли взяти в ньому участь: їм потрібні були запевнення, що це буде дійсно собор, визнаний Вселенським патріархом, рівнозначний", - повідомив архієпископ.

Крім того, Зоря розповів, що ієрархи Київського патріархату висуватимуть і будуть підтримувати кандидатуру патріарха Філарета на посаду голови Єдиної помісної церкви.

"Але буде можливість висунути й інші кандидатури, хоча поки що інших кандидатур не називалося, хто б міг скласти альтернативу", - розповів архієпископ.

За словами представника УПЦ, після голосування і виборів, "новий предстоятель має отримати від Константинопольського патріархату Томос - як фізичний документ, як грамоту".

Нагадаємо, що Синод Константинопольського патріархату скасував лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, поновив канонічний статус предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Процес надання Томосу триває.

За словами глави УПЦ КП Філарета, Томос буде отримано після обрання предстоятеля патріархату на "об'єднавчому соборі", в якому візьмуть участь архієреї Київського патріархату, Української православної автокефальної церкви і Московського патріархату.

Представник УПЦ МП архієпископ Климент заявив, що єпархії Московського патріархату не мають наміру брати участь в об'єднанні українських церков. 

За словами президента України Петра Порошенка, деякі представники УПЦ МП готові взяти участь в створенні єдиної Української церкви під верховенством Константинополя.

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 21:13

article_img
На Об’єднавчий собор приїдуть 192 представники церков

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися