Українка отримала на Каннському фестивалі нагороду за кращий кіносценарій

18 травня 2016, 14:55
Українка Марися Нікітюк стала переможцем десятого конкурсу ScripTeast Award ім. Кшиштофа Кешльовського за найкращий сценарій з Центральної та Східної Європи, що проводиться під час Каннського фестивалю

Сценарій Нікітюк Коли падають дерева випередив проекти з семи інших країн та отримав 10 тис. євро на виробництво фільму, повідомляє Platforma.

"Цьогорічна нагорода присуджується сценарію з неймовірним кінематографічним потенціалом. П’янке суцвіття персонажів та наративів, зіткане, щоб створити надзвичайний світ - водночас страшний, чарівний, чуттєвий та захопливий, і завжди дуже справжній. Письменницька уява блискуче грає на сторінках сценарію і ми з нетерпінням чекаємо екранного втілення цього авторського бачення", - пояснило вибір журі.

Відео дня

В цілому в програмі взяли участь 11 проектів з Польщі, Румунії. Литви, Болгарії, Словаччини, Грузії та України. Консультативна рада у складі Сенді Ліберсон, Саймона Перрі, Манфреда Шмідта, Антоніо Саури, Даріуша Яблонського та кураторів навчальної програми ScripTeast Тома Абрамса та Крістіана Рота обрали серед них кращий сценарій.

"Це дуже радісна подія особисто для мене і для проекту фільму загалом. Хоча це і велика відповідальність. Україна вперше взяла участь в програмі ScripTeast, і перемога мого сценарію, сподіваюсь, розпочала гарну традицію для українських авторів та режисерів", - сказала Нікітюк на врученні нагороди.

Початок зйомок фільму заплановано на серпень 2016 року. На екранах стрічка має з’явитися вже у 2017.

Редактор: Марія Кабацій
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X