Україна загартувалася. Freedom House констатувала поліпшення показника розвитку демократії

0 коментувати
Рейтинг розвитку демократії в Україні покращився із 4,75 до 4,68 балів
Скріншот сайту

Рейтинг розвитку демократії в Україні покращився із 4,75 до 4,68 балів

У 2015 році Україні вдалося поліпшити рейтинг розвитку демократії, свідчить доповідь правозахисної організації Freedom House Країни перехідного періоду - 2016 за підсумками дослідження розвитку демократії в країнах Центральної та Східної Європи, Центральної Азії за минулий рік

"Зміни, що відбулися в 2015 році в Україні: Рейтинг демократичності управління на рівні центральної влади, виріс з 6,00 до 5,75 балів завдяки стабілізації політичної ситуації в державі та продовження функціонування основних демократичних інститутів після конституційної кризи і кризи безпеки в минулому році. Рейтинг демократичності управління на рівні органів місцевого самоврядування зріс з 5,50 до 5,25 балів завдяки відчутному прогресу в створенні нових місцевих громад відповідно до норм нещодавно прийнятого законодавства. Як наслідок, рейтинг розвитку демократії покращився з 4,75 до 4,68 балів", - йдеться в доповіді, пише Голос Америки.

При цьому наголошується, що найвищий рівень демократичного прогресу становить один бал, найнижчий - сім балів.

На думку експертів організації, "у 2015 році Україна загартувалась, переживши часи складних випробувань для української державності, пов'язані з військовим вторгненням і фактичною окупацією сходу країни Росією та незаконною анексією Криму".

У той же час у Freedom House прогнозують, що до 2016 року Україна буде стикатися з "викликами, пов'язаними із збереженням її державного суверенітету й територіальної цілісності".

"Втім, найважча криза, ймовірно, вже позаду, і країна буде мати більше можливостей для проведення реформ і стимулювання відновлення економіки. Найбільшими викликами залишаються високий рівень корупції, слабкість інститутів, покликаних забезпечувати верховенство права. Коаліція більшості в парламенті охоплена внутрішніми чварами, і не можна виключати того, що в 2016 році може статися розпуск Верховної Ради і проведення позачергових парламентських виборів", - йдеться в документі.

За даними організації, за останні десять років досліджень в Україні найкращі показники та оцінки за шкалою Інтегрального індексу демократії фіксувалися в 2007 і 2008 роках (по 4,25 балів), найгірші - в 2012, 2013 і 2014 роках.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: