Україна відреагувала на публікацію в казахських підручниках інформації про "російський Крим"

4 коментувати
У казахських підручниках Автономна Республіка Крим вказується як суб'єкт РФ

У казахських підручниках Автономна Республіка Крим вказується як суб'єкт РФ

Посольство України звернулося до МЗС Казахстану з нотою протесту, повідомляє Інтерфакс-Україна

Обурення Києва викликало те, що в підручниках для середніх шкіл, випущених казахстанським видавництвом Мектеп, Автономна Республіка Крим вказується як суб'єкт РФ.

Українська сторона зазначає, що поширення "зазначеної інформації суперечить позиції як міжнародної спільноти, так і керівництва Республіки Казахстан, яке неодноразово заявляло про свою підтримку територіальної цілісності України.

У ноті українська сторона просить МЗС та міністерство освіти і науки Казахстану "сприяти негайному відкликанню зазначених підручників з середніх шкіл Республіки Казахстан".

Як повідомлялося, в підручнику географії для 10-го класу шкіл природничо-математичного напряму автори пишуть, що "17 березня 2014 року Республіка Крим оголосила незалежність, і Державна рада Криму внесла пропозицію про прийняття республіки до складу Російської Федерації", а 18 березня було підписано міждержавну угоду "про прийняття Криму і міста Севастополя до складу Росії".

Крім того, у підручнику Географія сучасного світу для 11-го класу вказується, що "згідно з підсумками референдуму 16 березня 2014 року Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, які перебували у складі України, знову увійшли до складу Російської Федерації як її суб'єкт".

У підручнику з всесвітньої історії для 11-го класу питання Криму викладається практично в тому ж ключі.

У підручниках географії політичні процеси в Україні на початку 2014 року інтерпретуються детальніше і зазначається, що "Крим став дев'ятим федеральним округом Росії".

Міністерство освіти і науки Казахстану пообіцяло провести експертизу підручників видавництва Мектеп, викликали невдоволення Києва, зазначеного в них статусу Криму.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: