Україна відкликала один із позовів в ЄСПЛ проти Росії

24 вересня 2015, 14:14
426
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна відкликала один із позовів в ЄСПЛ проти Росії - фото

Фото: e-crimea.info

Хайсер Джемілєв подав особистий позов проти Росії до ЄСПЛ

Україна відкликала з Європейського суду з прав людини позов проти Росії, який стосується сина лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсера

Про це повідомляє Українська правда із посиланням на повідомлення ЄСПЛ, розповсюджене прес-службою суду.

У повідомленні сказано, що 15 травня 2015 року уряд України поінформував ЄСПЛ, що не бажає продовжувати розгляд справи через те, що Хайсер Джемілєв подав особистий позов проти Росії до ЄСПЛ.

"Суд дійшов висновку, що більше не виправдано продовжувати розгляд справи (України проти Росії - ред.). Тому він вирішив викреслити скаргу зі списку справ, що підлягають розгляду", - сказано в заяві ЄСПЛ.

Видання нагадує, що у своєму позові уряд України посилався на статті 2 (право на життя), 3 (заборона тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) і 5 (право на свободу і безпеку) Європейської конвенції з прав людини.

Нагадаємо, 26 серпня повідомлялося, що Україна відправила до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) четвертий позов проти Росії.


Хайсера Джемілєва звинуватив у тому, що у травні 2013 року він у дворі свого будинку в Бахчисараї вбив знайомого сім'ї Февзі Едемовома з рушниці свого батька. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново. У червні суд Краснодарського краю РФ засудив його до п'яти років позбавлення волі в колонії загального режиму.

2 вересня, Верховний суд Російської Федерації скоротив термін тюремного ув'язнення Хайсеру Джемілєву, синові лідера кримскотатаркого народу Мустафи Джемілєва на півтора року - з 5 до 3,5 року.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською