Україна в жовтні починає судитися з Росією за скіфське золото

0 коментувати
Предметом суперечки є колекція з 565 музейних предметів

Предметом суперечки є колекція з 565 музейних предметів

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб спільно з Міністерством культури та Міністерством закордонних справ через суд буде намагатися повернути колекцію з 565 музейних предметів, загублених через анексію АР Крим Російською Федерацією

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

Зазначається, що судове засідання по поверненню скіфського золота в Україну відбудеться в Окружному суді міста Амстердама 5 жовтня 2016 року.

Предметом суперечки є колекція з 565 музейних предметів наданих "Центральним музеєм Тавриди", "Керченським історико-культурним заповідником", Національним заповідником "Херсонес Таврійський" і "Бахчисарайським історико-культурним заповідником" для експонування в Музей Аллард Пірсон (Амстердам) у період з 6 лютого до 28 травня 2014 року в рамках виставки "Крим - золотий острів в Чорному морі".

Конфлікт виник через анексію Криму Росією, саме в цей період експонати перебували на виставці в Амстердамі. Після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані гарантії, не повернула кримські експонати в Національний музей історії України, який був визначений їх зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури. Причина відмови була визначена як "можливі претензії з боку кримських музеїв".

Контракт на тимчасове зберігання колекції Музеєм Аллард Пірсон завершився 13 червня 2014 року. Тепер згідно з законом ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: