Україна попросила Ізраїль оголосити підозру екс-міністру часів Януковича

25 квітня 2016, 15:59
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос передав Міністру юстиції Ізраїлю запит Генеральної прокуратури України про вручення повідомлення про підозру міністру часів Януковича Едуарду  Ставицькому, який переховується в Ізраїлі

Як повідомляє прес-служба ГПУ, відповідний запит Матіос передав у рамках свого офіційного візиту до Ізраїлю 19-21 квітня під час переговорів у Кнесеті.

"Під час переговорів у Кнесеті Головний військовий прокурор А. Матіос передав Міністру юстиції Ізраїлю запит Генеральної прокуратури України про міжнародну правову допомогу у розслідуванні стосовно колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Е. Ставицького щодо вручення останньому повідомлення про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів проти держави", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Зазначається, що за наявними у слідства даними Інтерполу, український екс-високопосадовець переховується на території Ізраїлю, змінивши прізвище та ім’я на Натан Розенберг.

У свою чергу, ізраїльська сторона в особі Міністра юстиції Аелета Шекеда запевнила у організації розгляду вказаного клопотання у найкоротші строки.

Раніше повідомлялося, що Едуард Ставицький, який займав в уряді Миколи Азарова пост міністра енергетики і вугільної промисловості, отримав громадянство Ізраїлю і знаходиться на території цієї країни.

Ставицького прийнято вважати бізнес-партнером родини екс-президента Віктора Януковича. Під час перебування міністром Едуард Ставицький регулярно супроводжував президента в поїздках на Афон.

В Україні екс-глава Міненерго оголошений в розшук. Ставицький проходить у кримінальній справі стосовно осіб з числа вищого керівництва держави за статтями "привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах", а також "легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом".

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X