Україна піднялася у рейтингу свободи слова від Репортерів без кордонів

0 коментувати
Україна дещо покращила свої позиції в рейтингу свободи слова від Репортерів без кордонів
Фото: Depositphotos

Україна дещо покращила свої позиції в рейтингу свободи слова від Репортерів без кордонів

Міжнародна організація Репортери без кордонів оприлюднила рейтинг свободи слова, у якому Україна зайняла 107 місце. Минулого року Україна посідала 129 позицію

За словами керівника німецького відділення Репортерів без кордонів Крістіана Міра, насправді це не є "хорошим місцем", повідомляє DW з посиланням на dpa.

"Роль олігархів у медіасфері все ще залишається проблемою", - сказав Мір, коментуючи ситуацію в Україні.

Загалом організація констатує погіршення ситуації зі свободою слова у світі.

Мір зазначив, що серед факторів, які цьому сприяють, насамперед можна виділити посилення законодавства, яке скорочує свободу слова під приводом захисту від тероризму, спроби урядів обмежити доступ до новин в інтернеті, знищення обладнання журналістів, часті напади на співробітників ЗМІ та інші.

Найкраща ситуація зі свободою слова - у Фінляндії, Нідерландах та Норвегії. У якості факторів, які дозволяють Фінляндії упродовж кількох років очолювати рейтинг, Крістіан Мір назвав відсутність насильницьких актів щодо журналістів, розмаїтість ЗМІ, хороший закон про свободу інформації, а також той факт, що меншини, як-от шведська, мають вільний доступ до ЗМІ.

У хвості рейтингу - Сирія, Туркменістан, Північна Корея та Еритрея.

Репортери без кордонів складають рейтинг 180 країн на основі опитування журналістів, науковців, юристів та правозахисників у всьому світі. Оприлюднений рейтинг враховує стан свободи слова у країнах в 2015 році.

Нагадаємо, у лютому президент України Петро Порошенко підписав указ Про Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: