Україна оскаржить рішення суду Нідерландів у разі відмови повернути "скіфське золото"

3 жовтня 2016, 16:34
68
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна оскаржить рішення суду Нідерландів у разі відмови повернути "скіфське золото" - фото

Суд за позовом України до Музей Алларда Пірсона запланований на 5 жовтня

Україна оскаржить рішення Окружного суду Амстердама (Нідерланди), якщо він відмовить у поверненні зберігаються в музеї Алларда Пірсона експонатів кримських музеїв ("скіфське золото"), заявив міністр культури Євген Нищук

"Якщо суд, не дай Бог, прийме інше рішення, то звичайно, перш за все, це буде апеляція, це само собою зрозуміло", - сказав Нищук на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому міністр зазначив, що судове рішення в цій справі навряд чи буде отримане швидко.

У свою чергу перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар зазначила, що на урядовій нараді з даного питання було вирішено про необхідність політичної підтримки процесу.

Замміністра додала, що для здійснення такої підтримки в Амстердам поїде урядова делегація на чолі з самою Джеппар і першим заступником міністра культури Світланою Фоменко.

Виставка Крим - золотий острів у Чорному морі в музеї Алларда Пірсона була сформована з колекцій п'яти музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. Оскільки Нідерланди не визнали російську анексію Криму, що відбулася вже після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію.

Судове засідання за позовом України до Музей Алларда Пірсона заплановане на 5 жовтня 2016 року в Окружному суді Амстердама.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською