Україна давала пільги, Росія - грамоти. Кримські воїни-інтернаціоналісти залишаться без допомоги РФ

6 коментувати
Ветерани святкують 70-річні Перемоги в Севастополі

Ветерани святкують 70-річні Перемоги в Севастополі

Термін дії українських ветеранських посвідчень в окупованому Криму і Севастополі закінчується 1 січня 2016 року. Після цього деякі кримські воїни-інтернаціоналісти залишаться без допомоги Росії, пише Новая газета

Щоб змінити ветеранське посвідчення з українського на російське, потрібно отримати довідку про участь у бойових діях. Старший сержант ВМФ Петро Погребняк, учасник військової кампанії СРСР в Єгипті в 1971-1972 роках вже спробував це зробити, однак його спіткала невдача.

Чорноморців, які служили в Єгипті, СРСР визнав ветеранами у 1989 році. Їм надали пільги: знижку 75% на комунальні послуги та безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Коли Крим був у складі України, ці пільги залишалися. Окупація Росією все змінила.

"Я і мої товариші по службі направили запити в Центральний архів Військово-морського флоту РФ в Гатчині. Але відповідь виявилася несподіваною", - сказав Погребняк.

У документах архіву відомостей про участь в бойових діях на території Об'єднаної Арабської Республіки (Єгипет) особового складу військової частини, в якій вони служили, за 1971-1972 роки не виявилося.

"Єгипет у 70-х вів війну з Ізраїлем. Ми інструктували єгипетських військових. Мій корабель Кримський комсомолець прибув у Порт-Саїд 8 грудня 1971 року, а відбув я звідти у квітні 1972-го. По людям не стріляв, слава богу, але в інструктажі та навчаннях брав участь ... Виходить, Україні було не важливо, бився ти чи ні. Був інструктором: молодець, отримай пільгу. А в Росії, якщо ти в людей особисто не стріляв, то і не ветеран?" - сказав Погребняк.

Він визнає, що на так званому "референдумі" у 2014 році він разом з іншими чорноморцями голосував за "приєднання" до Росії. Тепер, йому "дуже прикро, що позбавляють заслуженого".

"І з цього часу, виходить, плати за повною програмою, а не 25%", - підкреслив ветеран, показуючи платіжки: електроенергія - 142 рублі, телефон - 118 рублів, водопостачання - 272 рублі.

Якщо зараз він платить в цілому 532 рублі, то з січня вже доведеться заплатити 2128 рублів без урахування опалення.

Крім того, зараз ветеранам можна безкоштовно їздити в міському транспорті, а з січня доведеться платити: 7 рублів на тролейбусі і 12 - на автобусі, а "їздити треба регулярно: і до лікаря, і в ветеранську організацію".

"І якби я закінчив службу офіцером, у мене пенсія була би 22 000 рублів. А ті, хто далі мічмана не пішов, - у них значно менше. А продукти в Севастополі, знаєте, скільки коштують? От банка тушонки: 220 рублів. А ось сардини - 55 рублів (у Москві така ж тушонка - 190 рублів, сардини - 46)", - констатував Погребняк.

За його словами, тільки Гагарінському районі Севастополя без пільг залишаться 80 осіб. Скільки таких людей в Севастополі і Криму, він не знає.

"Зате ось це тепер дають", - сказав ветеран, показавши отриману від губернатора Севастополя Сергія Міняйла грамоту За активну громадську діяльність та вагомий внесок у вирішення питань соціального захисту ветеранів.

Зазначимо, що Росія нині також не визнає участі своїх військових у конфлікті в Донбасі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: