Угода на 551 млн євро. Україна і Франція домовилися про поставки для МВС 55 вертольотів Airbus

29 травня 2018, 15:45

Україна і Франція підписали у Парижі велику угоду про підтримку у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та захисту.

Як повідомляється, у рамках договору українська сторона має отримати 55 вертольотів компанії Airbus Helicopters, які будуть виконувати завдання для ДСНС, Держприкордонслужби, Нацполіції і НГУ.

Відео дня

За словами глави МВС Арсена Авакова, вже в цьому році Україна отримає перші чотири вертольоти для нової служби реагування МВС, які будуть виконувати рятувальну і медичну функції.

"Сьогодні ми підписали угоду між французькою і українською стороною, загальна вартість якої близько 551 мільйона євро. За умовами угоди, французька сторона в два етапи поставить в Україну спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. З них, 21 вертоліт - моделі Н225 - вертольоти, які мають вантажопідйомність понад 10 тонн. Така техніка не випускається в Україні, а нам вона дуже потрібна", - розповів він.

Згідно з угодою, Україна отримає вертольоти трьох моделей - Н125, Н145 і Н225, які поповнять вже існуючий вертолітний парк машин ще радянського виробництва МІ-8.

У завдання вертолітних підрозділів МВС будуть входити аеромедична евакуація, рятувальні операції, підтримання громадського порядку, антитерористичні і спеціальні операції, охорона державного кордону і забезпечення безпеки на дорогах.

"Всі ці вертольоти організовують єдину систему повітряної безпеки і братимуть участь у санітарній авіації. При необхідності будуть евакуювати хворих людей і осіб, які потрапили у надзвичайні ситуації у важкодоступних місцях", - додав Аваков.

Раніше повідомлялося, що у МВС заявили про плани щодо створення разом з Airbus-Helicopters вертолітної служби.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X