Удар по бюрократії. Завдяки системі Трембіта українці зможуть оформити через інтернет 98% держпослуг

17 листопада 2017, 11:59
Впровадження системи електронної взаємодії між державними реєстрами Трембіта дозволить спростити та прискорити контакти громадян з держорганами, а також знизити рівень бюрократії

Про це з посиланням на прес-службу представництва Євросоюзу в Україні передає DW.

Як повідомляється, завдяки цій системі 98% держпослуг можна буде оформити через інтернет.

Відео дня

При цьому процедури, як, наприклад, оформлення соціальної допомоги при народженні дитини, будуть займати всього один день замість десяти.

Крім того, за допомогою Трембіти українці зможуть простежити, хто з чиновників, коли та з якою метою цікавився їх персональними даними.

В ЄС зазначають, що подібна система, створена за естонським зразком, вже працює в 60 країнах світу.

Трембіту вводить консорціум з Естонії та України у співпраці з Держагентством з питань електронного урядування, а фінансову підтримку їй надає Євросоюз, а також естонський і шведський уряди.

"Реалізація електронної системи, до якої Україна йшла довгих два роки, дозволить громадянам стати справжніми власниками інформації про себе", - наголосив керівник проекту EGov4Ukraine, працівниця Академії електронного управління Естонії Марі Педак.

Раніше повідомлялося, що система електронних державних закупівель ProZorro за рік заощадила близько 31,39 млрд гривень бюджетних коштів.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X