У ВООЗ заявили про припинення спалаху поліомієліту в Україні

0 коментувати
У ВООЗ також попередили про небезпеку нових спалахів через недосконалу систему імунізації

У ВООЗ також попередили про небезпеку нових спалахів через недосконалу систему імунізації

Координатор оцінки реагування на спалах поліомієліту в Україні від Всесвітньої організації охорони здоров'я Патрік О'Конор повідомив про припинення циркуляції вірусу поліомієліту в Україні

Водночас, за його словами, недосконала система імунізації становить небезпеку нових спалахів, передає Укрінформ.

"Наші оціночні висновки такі: передача вірусу поліомієліту в Україні найімовірніше припинилася. Але водночас команда експертів з оцінки стурбована тими прогалинами, які існують у програмах імунізації та епіднагляду в Україні, які прирікають Україну на високий ризик появи нового спалаху", - заявив О'Конор на брифінгу в Міністерстві охорони здоров'я України.

За його словами, всі напрацювання в галузі інформування населення та проведення щеплень можуть бути ефективними лише за наявності повноцінної програми рутинної імунізації.

Він також повідомив, що Всесвітня організація охорони здоров'я розробила рекомендації для України щодо проведення вакцинації, здійснення епідеміологічного нагляду та комунікації між фахівцями і групами населення.

Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець зазначив, що імунізація збіглася у часі з переходом у світі та Україні на іншу двовалентную вакцину проти поліомієліту.

"На сьогоднішній день уже зареєстровано дві нові двовалентні вакцини, які мають всі відповідні посвідчення", - сказав він.

За його словами, потреба у кількості вакцин передана ЮНІСЕФ і найближчим часом вакцина буде доставлена в Україну і буде використовуватися у програмах рутинної імунізації.

Нагадаємо, у МОЗ України 4 вересня заявили про створення Оперативного штабу з реагування та протидії розповсюдженню поліомієліту.

2 вересня повідомлялося, що згідно із заявою Всесвітньої організації охорони здоров'я, два факти захворювання на поліомієліт у Закарпатській області - це перший випадок небезпечної хвороби у Європі від 2010 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: