У Stratfor підрахували, скільки військових необхідно РФ для подальшої окупації України

2 коментувати
На думку експертів, для захоплення лівобережної України у РФ немає засобів

На думку експертів, для захоплення лівобережної України у РФ немає засобів

Військові фахівці аналітичної компанії Stratfor розповіли про можливі сценарії подальшої агресії Росії проти України, підрахувавши, яку кількість особового складу армії потрібно РФ для реалізації цих варіантів

Відповідні дані опубліковані у звіті Wargaming Ukraine, передає Ліга.

Так, згідно з оприлюдненою аналітикою, першочерговим завданням російських військ повинно стати з'єднання окупованого Криму з підконтрольними російським бойовикам районами Донбасу.

В рамках такого сценарію Росії необхідно буде просунутися більш ніж на 400 км вглиб України і контролювати близько 46,6 тисяч кв. км території з населенням приблизно два мільйони людей.

При такому розвитку подій ударні сили РФ будуть намагатися швидко просунутися в напрямку Херсона та Нової Каховки, де згодом створять потужні укріпрайони. Таким чином у агресора виникне більше 450 км нових оборонних ліній.

На думку аналітиків, ця операція займе близько 14 днів з задіянням від 26 тисяч до 36 тисяч військовослужбовців.

Щоб протистояти такому типу окупації, Україні доведеться виставити на напрямку до 42 тис. військовослужбовців.

У тому ж випадку, якщо НАТО втрутиться в конфлікт і відправить свій контингент, росіянам доведеться наростити війська, зайняті в операції, до 40-55 тис. осіб.

Другий варіант – це захоплення всього півдня України, для чого необхідно буде з'єднати по південному узбережжю Чорного моря захоплені території Донбасу з Кримом з подальшою окупацією на захід від перешийка - аж до Придністров'я, завдяки чому Україну повністю відрізають від моря.

Для операції знадобиться близько 40-60 тисяч особового складу атакуючих військ, і ще 80-120 тисяч - для утримання території.

При такому сценарії інтервенти за 23-28 днів просунуться в Україну на 645 км і захоплять близько 104 тис. кв. км землі. В окупації виявиться близько 6 млн осіб населення.

Для успішного протистояння цьому сценарію Москви буде потрібно від 13,2 тисяч до 120 тисяч осіб військ ЗСУ.

Захоплення всієї лівобережної України, відкинувши ВСУ за Дніпро і окупувавши майже половину території країни.

Цей сценарій, на думку експертів, малоймовірний через значну кількість військ РФ, необхідних на захоплених територіях.

Крім того, партизанський опір на великих окупованих територіях буде "дуже інтенсивним".

Атакуючі сили армії РФ для такої опції вказані в діапазоні від 91 тисяч до 135 тисяч солдатів. Для утримання території знадобиться така ж кількість військовослужбовців окупанта.

Інтервенція в Україну розтягнеться на 402 км з захопленням близько 223 тисяч кв. км території та 13 млн населення.

На такий апокаліптичний сценарій Stratfor відводить ЗС РФ від 11 до 14 днів, відзначаючи, що для ефективного опору Україні доведеться поставити під штик до 260 тисяч бійців.

Четверта і п'ята опції, наявні в розпорядженні Кремля, є варіаціями "обмеженої" інвазії (розширення окупованій території до кордонів Луганської і Донецької областей, захоплення тільки півдня східної України, тощо).

Шостий варіант передбачає блискавичні локальні операції ЗС РФ по всій протяжності російсько-українського кордону, що дозволить Кремлю тримати офіційний Київ в постійній напрузі і "розсіювати" ВСУ по значній території.

У той же час для втілення в життя повною мірою третього сценарію, на думку експертів, у Росії немає коштів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: