У річницю початку Майдану Der Spiegel розглянув ймовірні місця нового бунту

1 коментувати
Грунт для нового бунту готують безвідповідальні еліти
Фото: drugoi.livejournal.com

Грунт для нового бунту готують безвідповідальні еліти

Євромайдан в Україні - не останнє повстання на пострадянському просторі: некомпетентні еліти колишніх країн СРСР готують грунт для нових бунтів, пише Der Spiegel

"У контексті української кризи, що почалася два роки тому з протестів на київському Майдані, мова давно вже йде не тільки про Україну. Криза вилилася в конфлікт між Заходом і Сходом, причина якого криється в різних оцінках причин того протесту", - йдеться в статті, переклад якої наводить InoPressa.

Автор зазначає, що Кремль і ті, що симпатизують йому, бачать в Майдані путч, організований американцями, а велика частина європейців - повстання українців проти диктату Москви. "При цьому сторони втрачають головну причину - жорстокий режим Віктора Януковича, який, у свою чергу, був лише одним із симптомів масштабної кризи української держави, яка погрузла в корупції та в інтересах олігархів. Певною мірою повстання було невідворотним", - пише він.

Журналіст згадує про те, як розвивався протест в Україні й зазначає, що гнів на режим "накопичувався роками і рано чи пізно повинен був вилитися".

"І подібне станеться знову. Можливо, в Україні, а можливо, десь ще. Грунт для цього готують безвідповідальні еліти у багатьох державах колишнього СРСР", - переконаний він.

На його думку, в Молдові це може статися через те, що при правлінні проєвропейської коаліції з банківської системи пропало понад мільярд доларів - більше десятої частини річного ВВП. У Вірменії, де влітку пройшли демонстрації десятків тисяч людей, таке можливо через дуже високі тарифи на електроенергію. У Казахстані - через президента Нурсултана Назарбаєва, який перебуває при владі 25 років. Бунт можливий і в Росії, де Кремль знищує всі механізми мирної зміни влади.

Президент України Янукович, який спровокував Майдан, був не останнім некомпетентним правителем в регіоні, зазначає німецьке видання.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: