У присутності Путіна. Кремль оголосив про запуск першої черги енергомосту в Крим

2 грудня 2015, 22:48
Президент РФ Володимир Путін взяв участь у запуску першої нитки енергомосту в анексований Крим, повідомляє прес-служба Кремля

Захід пройшов у будівлі Крименерго, куди російський президент приїхав увечері 2 грудня після того, як прилетів у Сімферополь.

Раніше так званий сенатор від Криму Ольга Ковітіді заявила, що першу чергу енергомосту з Краснодарського краю в Крим передбачалося ввести з 10 по 15 грудня, введення другої черги очікується до квітня, нагадує Інтерфакс.

Відео дня

Передбачалося, що після запуску першої лінії Крим зможе отримувати близько 350-400 МВт. Після введення другої черги потужність енергомосту зросте до 850 МВт.

Запуск енергомосту нібито повинен зробити енергосистему Криму незалежною від материкової України. Зараз Крим через енергоблокаду забезпечений електроенергією лише на 35-40% - півострів був повністю знеструмлений у ніч на 22 листопада в результаті підриву двох опор ЛЕП, що йдуть з України. Зараз енергосистема півострова працює в ізольованому режимі, для економії застосовуються віялові відключення.

Путін розраховує, що до 15 грудня буде запущена друга ланка енергомосту в Крим, що дозволить забезпечити півострів 400 МВт енергії.

"У цілому перша ланка повинна стійко працювати. Сподіваюся, що як і домовлялися, а, можливо, і раніше, не до 20 грудня, а трохи раніше, хоча б до 15 (грудня) буде запущена друга ланка, і це буде вже 400 МВт", - сказав Путін.

Разом з тим президент РФ допустив можливість збоїв в роботі енергомосту і заявив про необхідність попередити про це жителів півострова.

"Звичайно, там багато нового обладнання, яке використовується на цьому проекті. Тому його ще треба буде, напевно, доналаштовувати. Ми повинні попередити споживачів, громадян, жителів Криму, що ще можливі якісь збої", - сказав він.Путін заявив, що до підготовки до літнього сезону в Криму потрібно повністю замінити електроенергію, що подається з материкової частини України.

"У травні - я просив би вас зробити це якомога швидше - до початку і навіть до підготовки до літнього сезону, щоб було ще чотириста (МВт електроенергії в Криму). І таким чином ми повністю б замістили подачу електроенергії з України цілком, і навіть трохи більше б у нас вийшло", - сказав Путін.

За його словами, це необхідно "синхронізувати з газовиками, з будівельниками теплової електростанції, з тим, щоб у 2017 році вже давати додаткову власну кримську генерацію".

Так званий глава Криму Сергій Аксьонов, попросив президента РФ розподілити ресурс на всі муніципальні заклади республіки Крим рівномірно.

"Рівномірно, але потрібно швидше решта 200 МВт отримати і додати. Це, ви сказали, буде протягом доби. Значить, буде 200 і, ще раз нагадаю, що до 15-20 (грудня) плюс ще 200, т е 400 (МВт)", - зазначив Путін

Крім того, президент РФ заявив, що у 2017 році в Крим надійде газ із Кавказу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"У 2017 році ми сюди подамо газ з території Кавказу і до цього ж часу, в кінці 2017 року, має бути збудована теплова електростанція", - сказав Путін.

У свою чергу, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що повна незалежність Криму повинна бути забезпечена до березня 2018 року.

"Навіть коли ми введемо ще 400 МВт в травні місяці з урахуванням власної генерації і з урахуванням мобільних газо-турбінних електростанцій, ми будемо мати навіть більший обсяг потужності, ніж споживання. Тобто Крим вже буде забезпечений. Але коли ми говоримо про енергонезалежність, то ми говоримо про резерви і додаткові можливості зростання енергоспоживання у зв'язку з економічним розвитком території", - заявив він в ефірі телеканалу Росія 24.

Тому для забезпечення энергонезависомости в Криму потрібно добудувати дві заплановані електростанції - в Сімферополі і Севастополі - кожна потужністю 470 МВт, зазначив російський міністр.

"З цього моменту можна буде говорити (про енергобезпеку). По датах - перший етап у нас за планом це вересень 2017 року і перші 470 МВт. І ще 470 МВт - це березень 2018 року", - додав Новак.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X