У МЗС Угорщини заявили, що припиняють міжнародну підтримку України

11 вересня 2017, 00:08
Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав уМЗС українського посла й віддав розпорядження угорським дипломатам призупинити підтримку України в міжнародних організаціях

Прес-секретаря МЗС Угорщини Тамаш Менцер повідомив, що причиною такого рішення стала реформа освіти в Україні. На думку Будапешта, вона "унеможливлює отримання нацменшинами України, включно з 150-тисячною угорською нацменшиною, освіти на рідній мові".

Відео дня

"Сийярто розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях, а також, що Угорщина відтепер не буде підтримувати важливі для України рішення. На всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт буде ставити питання про внесення поправок у мовну статтю закону України про освіту ", - заявив Менцер.

Він також зазначив, що коли глава МЗС Угорщини Пейтер Сийярто висловив своє невдоволення реформою освіти в Україні, то його колега Павло Клімкін відреагував на це "неприйнятно", передає Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, 5 вересня народні депутати 255 голосами підтримали освітню реформу. Ключовими її нововведеннями стала 12-річна школа і підвищення зарплат вчителям. Для учнів і батьків вона означає, що середня освіта в Україні з новим законодавством має бути спрямована на формування сучасних умінь у дітей.

Варто зазначити, що компроміс про мову викладання для нацменшин став одним з найбільш конфліктних пунктів освітньої реформи. Таке визначення дала міністр освіти України Лілія Гриневич.

Урядовий портал Угорщини опублікував заяву, в якій говориться про негативні аспекти реформи освіти, яка повинна пройти в Україні.

Влада Румунії також висловила стурбованість окремими пунктами освітньої реформи в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X