У Міносвіти розповіли, скільки студентів отримуватимуть стипендію у 2017 році, і як вона зросте

1 коментувати
Міносвіти планує, що стипендію виплачуватимуть за новими правилами вже у січні-лютому 2017 року
Фото: mo-re.org

Міносвіти планує, що стипендію виплачуватимуть за новими правилами вже у січні-лютому 2017 року

29 листопада у Міносвіти повідомили, що від 2017 року стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою, а лише ті, які посядуть у рейтингу вишів найвищі місця

Передбачається, що стипендії отримуватимуть 50% студентів, мінімальна стипендія збільшиться на 34,4%, а підвищена - на 72,9%, повідомляється на сайті Міносвіти.

Такі плани міністерство озвучило під час Міжвідомчої наради щодо проекту  Постанови Кабінету міністрів України Про внесення змін до стипендійного забезпечення.

На 90% місце в рейтингу вишів визначатиме навчальна успішність, а на 10% - критерії, що визначить сам ВНЗ за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету.

“Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо, перекинути 1,7 млрд грн з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених  стипендій майже для половини студентів”, - заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

Після цього із 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% - отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальні стипендії отримуватимуть 7% студентів.

Для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія  буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж в минулому році. Найкращі студенти отримуватимуть стипендію на 72,9% більше ніж зараз - 1600 грн.

Мінімальна стипендія для студентів ВНЗ  I-II рівня акредитації складатиме 830 грн, а для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 415 грн. 

Повідомляється також, що більше ніж на 100% збільшується стипендія для найкращих студентів, що навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку.

"Зокрема, йдеться про природничо-математичні педагогічні спеціальності (вчителів хімії, фізики, біології тощо) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації складатиме 2036 грн, у ВНЗ  I-II рівня акредитації – 1536  грн", - сказано в повідомленні Міносвіти.

Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко заявив під час наради, що Міністерство фінансів вже зараз дає згоду на перерозподілення видатків з соціальних стипендій на академічні у розмірі 1,4 млрд, а перед тим, як говорити про перерозподіл у обсягах 1,7 млрд потрібно побачити розрахунки.

Він зазначив, що, швидше за все, такий перерозподіл доцільний, але в постанові повинно бути визначено, що академічні стипендії отримує близько 40% студенів і не більше 50%. 

Гриневич також заявила, що, якщо студенти здають зимову сесію в грудні, стипендію за новими правилами вони отримають вже в січні 2017 року, а якщо сесія в січні – нова стипендія буде в лютому, причому ці студенти отримають за січень стипендію за старими правилами.

Нагадаємо, Міністерство фінансів запропонувало урізати видатки на стипендії з наступного бюджетного року.

Якщо рекомендації відомства приймуть, то в наступному році стипендії втратять багато бакалаврів і магістрів.

30 серпня невідомі, які представилися студентами, кинули тортом у заступника міністра фінансів Сергія Марченка, на знак протесту проти скасування стипендій.

У той самий день міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що її відомство виступає проти скасування стипендій для студентів.

За словами Сергія Марченка, зміна системи фінансування стипендій, яка відбудеться у 2017, не передбачає скорочення стипендіального фонду.

1 вересня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що критерії для отримання академічних стипендій мають бути підвищені.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: