У Міноборони розповіли про плани посилити відповідальність військовослужбовців за порушення дисципліни

0 коментувати
У Міноборони хочуть позбавляти військових статусу учасника бойових дій

У Міноборони хочуть позбавляти військових статусу учасника бойових дій "за певні правопорушення"

В Міністерстві оборони України розповіли, що Верховна Рада України вже на найближчому пленарному тижні може розглянути зміни в українське законодавство в частині посилення відповідальності військовослужбовців Збройних сил

"Сьогодні ситуація така, що за правопорушення військового затримує міліція, складає протокол і потім везе на огляд у медустанову. В порядку живої черги. Це гальмує процес. А цей законопроект передбачає, що протоколи складатимуть ротний або взводний командир", - передає слова помічника міністра оборони України Тетяни Ричкової Інтерфакс-Україна.

Нові зміни в законодавстві передбачають передачу повноважень посадовим особам Військової служби правопорядку на складання протоколів та затримання за здійснення адміністративних правопорушень.

За словами Ричкової, законопроект також пропонує вдосконалення порядку притягнення до відповідальності за вчинення військових адміністративних і дисциплінарних правопорушень.

Він передбачає, зокрема, введення штрафу, адміністративної відповідальності за самовільне залишення військової частини (місця служби) для всіх категорій особового складу, встановлення адмінвідповідальності за появу на військовій службі у нетверезому стані, вживання наркотиків, психотропних речовин, а також за відмову від проходження медогляду на предмет алкогольного або наркотичного сп'яніння, запровадження превентивного затримання як крайньої міри впливу на військовослужбовців-порушників військової дисципліни.

"На сьогодні у нас в армії діє такий вид покарання, як 10 діб гауптвахти за самоволку, а після введення штрафів за вживання спиртних напоїв, які стягуються з премії – таких випадків вживання стало значно менше", - розповіла Ричкова.

Водночас представник юридичного департаменту Міноборони, полковник юстиції Володимир Панько, який також був присутній на брифінгу, зазначив, що даний законопроект передбачає нормування питання позбавлення статусу учасника бойових дій.

"У нас діє механізм присвоєння статусу учасника бойових дій, але немає механізму його позбавлення. Законопроект передбачає позбавляти статусу за певні правопорушення військовослужбовців, але лише діючих військовослужбовців", - сказав він.

Цей законопроект уже був розглянутий парламентським комітетом з питань національної безпеки і оборони, і, як очікується, буде внесений на розгляд Верховної Ради України 12 квітня, повідомила Ричкова.

Нагадаємо, 5 лютого Верховна Рада посилила відповідальність військовослужбовців за порушення військової дисципліни, а також надала командирам додаткові права і поклала додаткові обов'язки в особливий період.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: