У Миколаєві археологи відкопали архітектурну споруду античного періоду

0 коментувати
Перші археологічні дослідження за рахунок коштів міського бюджету були проведені у Миколаєві у 2013 році

Перші археологічні дослідження за рахунок коштів міського бюджету були проведені у Миколаєві у 2013 році

У Миколаєві археологи відкопали архітектурну споруду античного періоду, яка датується 4-5 ст. до нашої ери

Про це під час прес-конференції сказав начальник археологічної експедиції з дослідження пам’ятки археології "Поселення Велика Корениха ІІІ", заступник директора ДП "НДЦ-Лукомор’є" Інституту археології НАН України Олександр Смирнов, повідомляє Укрінформ.

"Нещодавно ми знайшли архітектурну конструкцію античного періоду на території Миколаєва. Вона являє собою багатошаровий археологічний об’єкт, в основі якого житлове приміщення розміром 5,40-5,0х5,0-4,1 м. Підлога вкрита залишками трави чи очерету. Також досліджені три стовпові ями під опори конструкції даху. За попереднім даними, об’єкт датується 4-5 ст. до н.е.", - сказав Смирнов.

За його словами, перші археологічні дослідження за рахунок коштів міського бюджету були проведені тут у 2013 році. Під час розкопок було досліджено поселення доби античності біля мікрорайону Велика Корениха, яке постійно піддавалося грабіжницьким розкопкам.

Дослідження також продовжили у вересні 2015 року. Тоді археологи виявили, що вся площа розкопаної ділянки була насичена давньою керамікою. Класифікуючи її, дослідники заявили про повне домінування античного посуду. Амфорна тара представлена, в основному, керамікою V ст. до н.е. – це Хіоські пухлогорлі амфори, Лесбоські красноглиняні амфори, Клазоменські амфори.

"У 2016 році досліджено більше 100 кв. м пам’ятки. На глибині 45 см і виявлено контури приміщення (напівземлянки), про які йдеться вище", - зауважив Смирнов.

За його словами, подальші роботи на поселенні дадуть змогу археологам та історикам більш повно реконструювати стародавню історію рідного краю.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: