У Миколаєві археологи відкопали архітектурну споруду античного періоду

12 липня 2016, 15:42
У Миколаєві археологи відкопали архітектурну споруду античного періоду, яка датується 4-5 ст. до нашої ери

Про це під час прес-конференції сказав начальник археологічної експедиції з дослідження пам’ятки археології "Поселення Велика Корениха ІІІ", заступник директора ДП "НДЦ-Лукомор’є" Інституту археології НАН України Олександр Смирнов, повідомляє Укрінформ.

Відео дня

"Нещодавно ми знайшли архітектурну конструкцію античного періоду на території Миколаєва. Вона являє собою багатошаровий археологічний об’єкт, в основі якого житлове приміщення розміром 5,40-5,0х5,0-4,1 м. Підлога вкрита залишками трави чи очерету. Також досліджені три стовпові ями під опори конструкції даху. За попереднім даними, об’єкт датується 4-5 ст. до н.е.", - сказав Смирнов.

За його словами, перші археологічні дослідження за рахунок коштів міського бюджету були проведені тут у 2013 році. Під час розкопок було досліджено поселення доби античності біля мікрорайону Велика Корениха, яке постійно піддавалося грабіжницьким розкопкам.

Дослідження також продовжили у вересні 2015 року. Тоді археологи виявили, що вся площа розкопаної ділянки була насичена давньою керамікою. Класифікуючи її, дослідники заявили про повне домінування античного посуду. Амфорна тара представлена, в основному, керамікою V ст. до н.е. – це Хіоські пухлогорлі амфори, Лесбоські красноглиняні амфори, Клазоменські амфори.

"У 2016 році досліджено більше 100 кв. м пам’ятки. На глибині 45 см і виявлено контури приміщення (напівземлянки), про які йдеться вище", - зауважив Смирнов.

За його словами, подальші роботи на поселенні дадуть змогу археологам та історикам більш повно реконструювати стародавню історію рідного краю.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X