У Криму припинила вихід остання україномовна газета Кримська світлиця

6 коментувати
Останній випуск газети вийшов 25 березня
Фото: скрін сайту

Останній випуск газети вийшов 25 березня

Єдина в Криму україномовна всеукраїнська суспільно-політична літературна газета Кримська світлиця припинила випуск на півострові

Як повідомляє Крим.Реалії, останній випуск газети вийшов 25 березня.

Згідно з наказом гендиректора Національного газетно-журнального видавництва, редакція газети переводиться з Сімферополя до Києва. Однак у газеті наголошується, що не всі журналісти видання зможуть переїхати до Києва, а столичні працівники не знайомі з кримською реальністю і, відповідно, не зможуть об'єктивно відображати те, що відбувається на півострові.

Кримські співробітники газети вважають таке рішення несправедливим і підкреслюють, що «практично від самого початку свого заснування Кримська світлиця — «своя серед чужих, чужа серед своїх» — змушена була вести боротьбу на двох фронтах, кримському і київському, домагаючись від влади уваги і державницького ставлення до гуманітарних проблем українства в Криму».

Генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун у коментарі зазначив, що штатним працівникам газети запропонували два реальних виходи із ситуації: переїзд до Києва і подальша робота на тих саме посадах. І друга пропозиція – перейти на роботу за договором цивільно-правового характеру, при якому переїзд не буде потрібний.

Газета Кримська світлиця видається в Криму з 1992 року. Засновники – Міністерство культури і туризму України, Всеукраїнське товариство Просвіта імені Тараса Шевченка та трудовий колектив газети.

Національне газетно-журнальне видавництво з травня 2015 року припинило друкування газети, відтоді газета виходила в електронному форматі. З того ж часу ведуться переговори про переїзд редакції до Києва.

Раніше НВ повідомляло, що в Україні вийшла в світ книга Антологія сучасної кримської міфології, яка розвінчує 30 російських і українських міфів про Крим, кримчан, кримських татар і анексію.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: