Тюльпан прав людини. У Києві вручили премії за захист свободи слова та прав ЛГБТ

10 грудня 2021, 17:59
Премія Тюльпан прав людини (Фото:Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine / Facebook)

Премія Тюльпан прав людини (Фото:Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine / Facebook)

Посольство Нідерландів в Україні оголосило щорічних переможців премії Тюльпан прав людини.

Ними стали дві правозахисниці: Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту масової інформації та Олена Шевченко, засновниця громадської ініціативи Марш жінок.

Церемонія нагородження відбулася у Міжнародний день прав людини у посольстві Нідерландів у Києві, трансляція заходу велася на Facebook-сторінці посольства.

Відео дня

Посол Нідерландів в Україні Йеннс де Молл заявив, що посольство четвертий рік поспіль вручає премію Тюльпан прав людини.

«Ми робимо це для підтримки правозахисників та активістів. Щоб вони відчули, що їхню важливу роботу цінують і що у них є союзники. Цього року ми хочемо підтримати саме Олену Шевченко та Оксану Романюк. Цією премією хочемо сказати, що ми з вами. Ми поряд, і ми хочемо вам допомагати. Саме тому ми беремо участь у маршах рівності, фінансуємо проекти через фонд прав людини, підтримуємо правозахисників», - заявив він.

Премія Тюльпан прав людини (Фото: Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine / Facebook)
Премія Тюльпан прав людини / Фото: Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine / Facebook

Лауреати Премії Тюльпану прав людини отримують від посольства статуетку тюльпану як символічну відзнаку та фінансову підтримку для роботи своїх організацій.

Премія Тюльпан прав людини вручається за видатні досягнення у боротьбі за права людини. Щорічно комісія обирає тих, хто робить великий внесок у просування демократичних цінностей та прав людини в Україні. 2021 року головними темами стали свобода слова та права ЛГБТ.

Лауераткою стала Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту масової інформації. Її діяльність — захист прав журналістів та розвиток незалежних якісних медіа в Україні.

«Я прагну, щоб у нас оперативно розслідувались всі напади на журналістів, щоб ця професія була більш захищеною. Аби було менше дезінформації, а громадяни могли робити усвідомлений вибір і не потрапляли в полон маніпуляторів. Прагну, щоб розвивалась якісна відповідальна журналістика. Я справді дуже вдячна отримати дану відзнаку. І не тільки я, а і вся наша команда надзвичайно цим схвильована. І для нас це справді мотивація, досягнення і те, що дає сили рухатись далі», - заявила Романюк.

Оксана Романюк (Фото: Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine / Facebook)
Оксана Романюк / Фото: Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine / Facebook

Ще однією лауереаткою Премії стала Олена Шевченко – українська громадська активістка, правозахисниця, феміністка, ЛГБТ-активістка. Глава громадської організації Інсайт. Засновниця громадської ініціативи Марш жінок.

«Ми робимо транс марші, ми виходимо на Київ Прайд, ми організовуємо марш жінок, і це велика подія, яка об’єднує багато людей. В Україні, у всьому, світі більша половина людства це жінки, яких не чують. І марш жінок це поштовх кожного року, який заряджає робити щось далі. Дуже приємно отримати цю відзнаку, і не лише мені, але й організації. Це такий підйом. Ти помітна, тебе бачать. Це важливо. Особливо, коли ти займаєшся небезпечною роботою», — розповіла Шевченко.

Олена Шевченко (Фото: Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine/ Facebook)
Олена Шевченко / Фото: Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine/ Facebook

Міністерство закордонних справ Нідерландів нагороджує правозахисників премією Тюльпан прав людини з 2008 року. Щорічно комісія обирає переможців серед активістів чи правозахисних організацій усього світу.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X