У Києві відкрилася виставка, присвячена кіношедевру Сергія Параджанова. Фоторепортаж НВ

24 березня 2016, 10:20
У середу, 23 березня, у столичному Мистецькому арсеналі відкрилася масштабна виставка, присвячена піввіковій річниці з дня прем'єри всесвітньо відомого шедевра українського кінематографа, фільму режисера Сергія Параджанова Тіні забутих предків

Експозиція розміщена у восьми тематичних залах, в яких зібрані унікальні артефакти, фото - та відеоматеріали, документи та інтерв'ю. Їх назви - Червоне, Етнографія, Автори, Amor sacro і Amor profane, Графічні історії, Невидима сокира, Розмови, Ліс - відображають смисловий аспект картини, що розкривають підібрані експонати.

Відео дня

"Кожен зал - це також окремий саундтрек. Це вісім творів, написаних спеціально для цієї виставки", - каже один з організаторів виставки Павло Гудімов.

У першому залі, в який потрапляє відвідувач, - Червоне - його зустрічає монументальна інсталяція Реінкарнація художника Антона Логова, яка перекликається з першими кадрами фільму й покликана одразу ж занурити в атмосферу Тіней забутих предків.

"Художник вирішив придбати гуцульську хату, привезти її в Київ і зробити з неї інсталяцію", - розповідає Гудімов.

Далі, подорожуючи по залах, глядач знайомиться з особистостями творців фільму, історичними умовами, в яких картині довелося з'явитися, легендами і міфами, пов'язаними з кіношедевром і його творцем Параджановим, а також політичним і культурним резонансом, викликаним появою Тіней.

Серед експонатів можна знайти намальовані за свідченнями причетних до процесу створення фільму комікси. Вони відображають кумедні історії в процесі роботи над картиною.

Також організатори зібрали архівні документи, серед яких донос на українського поета Василя Стуса, який під час прем'єри фільму в кінотеатрі Україна 4 вересня 1965 року вигукував антирадянські заяви і говорив про переслідування представників української культури.

Ярмо з однієї з найзнаменитіших сцен фільму - весілля Івана і Палагни - викликає ажіотаж серед гостей виставки: біля нього черга з охочих сфотографуватися. Хоча, як з'ясовується, епізод з ярмом - чиста вигадка Параджанова, а не традиційний звичай гуцулів.

Для ще більшого занурення в атмосферу Гуцульщини, що стала окремим персонажем картини Параджанова, запросили музикантів з трембітами, а також організували перфоманс з "тінями".

Виставка Тіні забутих предків триватиме в Мистецькому арсеналі до 10 квітня.

НВ

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X