У ГПУ повідомили, хто виконуватиме обов'язки генпрокурора після звільнення Шокіна

29 березня 2016, 17:27
382
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У ГПУ повідомили, хто виконуватиме обов'язки генпрокурора після звільнення Шокіна - фото

Фото: 112 Україна

Обов'язки генпрокурора виконуватиме Юрій Севрук

Обов'язки генерального прокурора після звільнення Віктора Шокіна виконуватиме перший заступник головного прокурора Юрій Севрук

Про це під час брифінгу заявив прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко, повідомляє Укрінформ.

"Після завершення процедурних моментів, пов'язаних із сьогоднішнім рішенням парламенту, відповідно до частини 3 статті 9 закону України Про прокуратуру, обов'язки генерального прокурора буде виконувати перший заступник генерального прокурора Севрук Юрій Григорович", - заявив Куценко.

Нагадаємо, 29 березня Верховна Рада проголосувала за звільнення президентом України Петром Порошенком генерального прокурора Віктора Шокіна.

За відповідний проект постанови проголосували 289 народних депутатів.


Нагадаємо, 16 лютого Порошенко у зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив Шокіна подати у відставку.

19 лютого прес-секретар глави держави повідомив, що заява Шокіна про звільнення з посади генпрокурора надійшла до адміністрації президента.

Того ж дня Порошенко вніс у Верховну Раду подання на звільнення Шокіна, а 22 лютого проект постанови про надання згоди на звільнення президентом України генпрокурора Шокіна був зареєстрований на сайті Верховної Ради.

Шокін був призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. Громадськість і ЗМІ критикували його роботу, зауважуючи зволікання з реформами та затягування розслідування резонансних справ.

Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Разом з тим парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, що має наслідок його відставку з посади.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською