У ГПУ не виключають допит посла США Пайєтта у справі про нібито зниклі американські гроші

28 березня 2016, 19:32
Заступник генерального прокурора України Юрій Столярчук не виключає, що при необхідності в рамках розслідування про нібито зниклі гроші США, виділені на реформування прокуратури, можуть допитати посла США в Україні Джеффрі Пайєтта, який користується дипломатичною недоторканністю

Про це Столярчук повідомив у коментарі Українській правді.

"Якщо слідчий переконається сам, і переконає процесуального керівника, що ситуація екстраординарна, що треба почути думку посла Пайєтта, напевно, вони захочуть дізнатися, і моя думка, то в чому проблема? Якщо є якісь застереження, порадимося, можливо, з кимось, може з генпрокурором. Може, ми дійсно робимо дурні кроки. Я не знаю. Але в чому проблема допитати пана Пайєтта?" - вважає Столярчук.

Відео дня

Крім того, Столярчук зазначив, що в цій справі також буде допитаний заступник генпрокурора Сакварелідзе.

"Він один із тих, хто підписував документи. Як без Сакварелідзе із цим розібратися? Слідчий зобов'язаний допитати, будь це заступник генпрокурора або президент", - пояснює Столярчук.

Нагадаємо, раніше в ГПУ заявили, що перевірять, чи не були розкрадені виділені США кошти на роботу заступника генерального прокурора Давида Сакварелідзе щодо реформування органів прокуратури.

Після цього посол США в Україні Джеффрі Пайєтт роз'яснив, що виділені США кошти спрямовувалися міжнародним організаціям-партнерам, а не безпосередньо в органи прокуратури України. Пайєтт зазначив, що "США хочуть бачити боротьбу з корупцією, а не відкритий і агресивний опір реформам".

Сам же Сакварелідзе заявив, що готовий прийти на допит в Генеральну прокуратуру України щодо розкрадання коштів на реформи ГПУ.

Після цього Давид Сакварелідзе заявив, що США готові продовжити фінансування реформи органів прокуратури, але у зв'язку зі скандалом з нібито зниклими коштами, виділеними американською стороною на реформу прокуратури, призупинили цей проект.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X