У Дніпрі облили фарбою комуністичний пам'ятник, на шиї чавунних комунарів накинули петлі

1 січня 2018, 21:19

У ніч на 1 січня невідомі облили червоною фарбою пам'ятник комунарам на вулиці Каруни в Дніпрі.

Як повідомляє Інформатор, на шиї чавунних комунарів накинули петлі, а імена "загиблих за революцію" зафарбували "кров'ю". Навколо пам'ятника залишені написи: "Серп і молот, смерть та голод", "Слава УПА", "І на деревах замість листів будут вішать комуністів". Також активісти залишили поздоровлення для ідеолога українського націоналізму Степана Бандери.

Відео дня

Видання наводить слова неназваного активіста з Дніпра, який раніше брав участь у багатьох антикомуністичних акціях. Він заявив, що ця акція має звернути увагу громадськості на те, що "в історії України існує безліч цікавих подій і персоналій, які заслуговують увічнення в історії більше, ніж нагадування про комуністичне минуле".

Пам'ятник був зведений в 1958-му році, його висота - 8,5 метра. На постаменті спорудили фігури робітника, що йде в атаку з розгорнутим прапором і пістолетом в руці, солдата, матроса і студента. Саме на цьому місці поховані учасники революційних дій, які боролися за встановлення Радянської влади і загинули в 1917-1919 роках.

Нагадаємо, в травні 2015 року в Україні набув чинності закон про декомунізацію. Під заборону потрапили радянська символіка і комуністичний режим. УПА та інші організації визнані борцями за незалежність України.

Декомунізація в Україні: Парубій назвав число перейменованих міст і знесених пам'ятників Леніну

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X