У Чорному морі розпочалися міжнародні навчання НАТО Сі-Бриз. Яку роль для Альянсу відіграє Україна

9 липня 2018, 16:36
656
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Чорному морі розпочалися міжнародні навчання НАТО Сі-Бриз. Яку роль для Альянсу відіграє Україна  - фото

Багатонаціональний штаб управління підрозділами буде розташовуватись на флагманському кораблі шостого флоту США Mount Whitney

Протягом двох тижнів в Одеській та Миколаївській області відбуватимуться маневри військових з 14 країн НАТО. Разом із Києвом навчання організовує Вашингтон. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Підрозділи американського 6 флоту готові до міжнародних навчань Сі Бриз-2018. Напередодні до Чорного моря увійшли 2 кораблі 6 флоту США, а в Одесі приземляються американські літаки Геркулеси. Учасники проводитимуть учбові морські операції відповідно до стандартів НАТО.

Про навчання Сі-Бриз

Учасники Сі-Бриз відпрацьовують дії багатонаціонального штабу з планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО.

Факт проведення навчань свідчить про зацікавленість НАТО в Україні

Минулого року у навчаннях взяли участь понад 30 кораблів, катерів, судень забезпечення, більш ніж 25 літаків та вертольотів, а також особовий склад із 16 країн світу включно з Україною сукупною чисельністю понад 3 тис. осіб.

З українського боку в заходах Сі-Бриз, крім Військово-морських сил Збройних сил України взяли участь підрозділи Нацгвардії, Державної прикордонної служби, сухопутних та повітряних сил України, а також інженерні війська. Навчання пройшли в Одеській та Миколаївській областях та у північно-західній частині Чорного моря.

Особливістю цьогорічного Сі-Бризу є те, що діями підрозділів морської, повітряної та наземної компоненти навчання багатонаціональний штаб управлятиме безпосередньо з моря. Він знаходитиметься на флагманському кораблі шостого флоту США Mount Whitney.

Щорічні американсько-українські навчання

Навчання у морі проводитимуться з 9 по 21 липня. Окрім американських підрозділів, в Україну прибудуть турецькі і румунські кораблі, грузинські і молдавські морські піхотинці, а також водолази і спецназ з Канади і Великобританії.

Сам факт проведення таких навчать свідчить про зацікавленість НАТО в Україні. Та водночас означає і те, що Україна залишається далекою від цієї організації.

Штаб управління діями підрозділів знаходитиметься у морі на флагманському кораблі шостого флоту США Mount Whitney

І поки що Альянс готовий співпрацювати з українцями лише в такому форматі, зазначив військовий експерт Олег Жданов. Відомо, що Росія вже висловила позицію про те, що ці навчання "погіршують військово-політичну ситуацію в регіоні".

“Усі використовують образ ворога. НАТО вважає, мабуть, Росію своїм супротивником, Росія - НАТО. У такому випадку НАТО перемогло Росію, тому що Україна дрейфує у бік НАТО. Ми більш лояльні до них, вони готові нас підтримувати як партнерів. Протистояння НАТО-Росія фактично зосереджується на кордоні України та Росії”, - сказав військовий експерт.

Загалом на 2018 рік заплановані 5 масштабних навчань із залученням іноземних військових. Крім українсько-американських Сі-Бризу, Рапід Трайдент і українсько-румунського Ріверіан, йдеться також про багатонаціональні навчання Світла лавина і Чисте небо. План проведення навчань за участю підрозділів ЗСУ на території України і за її межами затвердив наприкінці січня президент Петро Порошенко.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти